Na univerziádu míří 9 atletů, mezi ně patří i Barbora Malíková, několikanásobná vítězka MČR

 

Autor: David Janeczek

Do čínského Chengdu se vydává reprezentovat univerzitní atletiku hned 9 sportovců. Představí se nám 5 atletů a 4 atletky. Jedním z nejžhavějších želízek v ohni bude určitě Barbora Malíková. Trojnásobná vítězka MČR v běhu na 400 m, má ve své sbírce i zlato z Letních olympijských her mládeže v roce 2018, které se konaly v Buenos Aires.

Na atletickém stadionu sportovního centra Shuangliu odstartují atletické disciplíny 1. srpna a vyvrcholení atletického programu je naplánováno na 6. srpna, kdy končí celé atletické zápolení.

Jednou z největších adeptek je již zmiňovaná Barbora Malíková, ta má ve svém mladém věku již velmi pestrou sbírku medailí. Kromě zmiňovaných titulů z tuzemského mistrovství, se může pyšnit i medailemi z Mistrovství Evropy juniorů či do 23 let. Mezi zajímavost patří, že se zúčastnila již Evropských her v roce 2019, kdy byla součástí smíšené stříbrné štafety. 

“Univerziáda je letos mým hlavním cílem. Tedy tím reálným. Největší akcí je mistrovství světa, ale tam se asi nedostanu. jsem nohama na zemi. Nicméně, od loňska jsem přidal tři metry, jdeme dobrým směrem a věřím, že se můžu ještě posouvat dál”, říká diskař Michal Forejt. Ten na minulých evropských hrách obsadil 13. místo a v Chengdu by mohl patřit mezi adepty na cenný kov.

Z posledních 4 univerziád čeští atleti přivezli celkem 7 medailí (2 – 1 – 4). V Chengdu tak mají čeští reprezentanti opravdu velkou motivaci navázat na úspěchy svých předchůdců.

Ani z poslední univerziády v roce 2019 v italské Neapoli nepřijeli čeští atleti s prázdnou. Stříbro v běhu na 1500 m vybojoval Jan Friš. Anežka Drahotová pak přidala v chůzi na 20 km bronz.

ČESKÁ NOMINACE

Forejt Michal disk  Česká zemědělská univerzita v Praze
Hrochová Tereza půlmaraton Západočeská univerzita v Plzni
Macurová Barbora půlmaraton Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
Malíková Barbora 400m Virginia Polytechnic Institute and State University (USA)
Martínková Eliška 20km chůze Univerzita Karlova
Smolka Adam 400mP Vysoká škola ekonomická v Praze
Stráský Vilém desetiboj Masarykova univerzita
Šínová Tereza Elena 100m Vysoká škola tělesné výchovy a sportu Palestra
Vích Damián 3000mP University of New York in Prague