4. den Českých akademických her: Futsalové zlato pro Jihočeskou univerzitu, florbalové pro Ostravskou

Čtvrtý den Českých akademických her: Futsalové zlato pro Jihočeskou univerzitu, florbalové pro Ostravskou

 

Akademičtí mistři ve futsalu z Jihočeské univerzity. Foto: Jan Chlad

6. září 2023 | ČAUS

Čtvrtý den Českých akademických her v Olomouci probíhaly soutěže ve vodním slalomu, beachvolejbalu a plavání, známe jména nových akademických mistrů ve florbale žen a futsalu mužů.

V něm se ve finále turnaje utkají Ostravská univerzita, která vyřadila v dramatickém semifinále domácí Univerzitu Palackého, a Jihočeská univerzita, která přehrála pražskou VŠE. Oproti papírovým předpokladům se ale finále vyvíjelo od začátku jednoznačně pro Jihočechy, kteří do přestávky vybojovali náskok 5:0, který bez větších obtíží v druhém poločase uhájili. Nakonec na výsledkové tabuli svítilo skóre 8:3.

Futsalový turnaj přinesl celou řadu dramatických utkání, přestavili se v něm také hráči z 1. Futsal ligy – v dresu UP Olomouc slávista Filip Havrda a nováček roku Petr Brázdil, který nastupuje za SKUP Olomouc nebo Lukáš Perina z Helasu Brno. V hledišti sledoval průběh akademického turnaje také trenér české reprezentační jedenadvacítky a akademické reprezentace Martin Brůna. Ten po skončení turnaje pozval vybrané hráče na přípravné soustředění před akademickým mistrovství světa.  Souboj o třetí místo nakonec vyzněl lépe pro VŠE Praha, která otočila průběh ze stavu 1:2 na 5:2 proti domácí UP Olomouc.

Jeden z lídrů jihočeského týmu Tomáš Pecka byl po turnaji šťastný. “Popravdě jsem tomu moc nevěřil, je to úžasný pocit za kluky, že jsme to takhle odmakali a zvládli jsme to a odvážíme si zlaté mediaile. Měli jsme tu tým pracovitých kluků, zasloužili jsme si to. Ve skupině jsme jeden záas dost smolně prohráli, ale nahecovali jsme se na semifinále a pak jsme to suverénně zvládli i ve finále. Myslím, že jsme zvítězili zaslouženě!”

Nové akademické mistryně České republiky ve florbale jsou z Ostravy. Foto Jan Chlad.

V turnaji florbalistek zvítězila Ostravská univerzita. Jedna z vítězek, Denisa Hiršová hodnotila úspěšný turnaj následovně: “Turnaj jsme si užily, prohrály jsme jen poslední zápas. Odjíždíme se zlatem a jsme spokojené. Měly jsme zde ideálně složený tým s hráčkami z extraligy z Vítkovic, z Třince, z Havířova, všechno si to sedlo, vytvořily jsme si super partu. Musíme poděkovat za skvělou organizaci turnaje, už se těšíme na příští rok!”

Česká reprezentka Tereza Kneblová na Českých akademických hrách. Foto: Jan Chlad

Závody ve vodním slalomu a sjezdu ovládli závodníci z Karlovy Univerzity. Martin Kratochvíl vyhrál slalom a sjezd v kategorii C1, tomu přidal vítězství v C2 mixu s Terezou Kneblovou, která také přidala další úspěch v individuálním závodě. Dvě zlata si odvezl z Olomouce také Adam Semerád z Karlovy Univerzity. Mezi další vítěze se zařadily Marie Němcová z MUNI a Lucie Nesnídalová z České zemědělské univerzity.

Martin Kratochvíl na trati vodního slalomu. Foto: Jan Chlad

Tereza Kneblová si závody pochvalovala. “Trať je to trochu delší než v Praze, trochu jsem odvykla, závody se mi tu líbily, byla tu dobrá parta. Jsem ráda, že jsem tu ukázala dobrou formu. Teď mám před sebou mistrovství světa v Londýně, kde je trať trochu divočejší. Uvidíme, jak mi to půjde tam,” uvedla česká reprezentantka, která se chystá na své studium na FTVS.

Kompletní výsledky a další fotogalerie najdete na webu www.ceskeakademickehry.cz.