Dominance na akademickém mistrovství! Studentka Karlovky ho vyhrála už počtvrté v řadě

Dominance na akademickém mistrovství! Studentka Karlovky ho vyhrála už počtvrté v řadě

 

6. září 2023 | ČAUS

Své první Akademické mistrovství ČR Gabriela Roberta Vítů ovládla v covidovém roce 2020. Byl to skvělý úspěch, ale zároveň teprve začátek, talentovaná golfistka totiž dokázala ovládnout i následující čtyři ročníky! „To letošní pro mě bylo nejcennější!“ říká.

Naposledy zazářila na nejčerstvějším Akademickém mistrovství, které se konalo ve středočeském Kácově. Do turnaje ale nešla v ideálním rozpoložení. „Do sezóny jsem vstoupila po vleklém zranění zánártní kůstky až na začátku července. Dlouhá herní pauza si vybrala svou daň a na ME žen se mi nedařilo podle představ, hledala jsem rytmus, hledala jsem samu sebe.“

A smůla pokračovala i v prvních dvou kolech AMČR. „Nevstoupila jsem do nich vůbec dobře,“ ohlíží se. Pak ale přišla její chvíle! „V posledním kole jsem hrála svoji hru, zahrála jsem 5 ran pod par (67), což se ukázalo jako dostačující pro celkovou výhru v turnaji!“ usmívá se 22letá hráčka studentka práv.

„Musím říct, že letošní vítězství pro mě bylo nejcennější. Zvládla jsem dotáhnout manko 7 ran po dvou kolech, zkoncentrovat se a zahrát super číslo přesně v ten správný moment. Po zranění jsem tak nabyla zpět sebevědomí do turnajů, které mě teď čekají do konce sezóny,“ říká.

Proč se jí vůbec na Akademických šampionátech tolik daří? Důležitým faktorem může být kromě nesporných sportovních kvalit i nálada na turnajích, která ji vyhovuje. „Každý ročník měl skvělou atmosféru a pohodový průběh. Jezdím na ně opravdu velmi ráda,“ popisuje.

A ohlédla se rovněž za minulými úspěšnými ročníky. „Již po zápisu do studia na Právnickou fakultu UK jsem využila možnost startu na AMČR v Telči. Hned první akademičky se mi povedlo po kolech 79, 71 a 72 vyhrát – v posledním kole jsem dotahovala náskok 5 ran. Na vítězství v Telči se mi pak podařilo v mém oblíbeném Kácově již třikrát navázat,“ uzavírá nadějná golfistka.


GABRIELA ROBERTA VÍTŮ

Narodila se 5. 3. 2001 a s golfem začala ve svých osmi letech. Už od roku 2014 je členkou reprezentačních výběrů ČR v mládežnických a nyní i v ženské kategorii. S reprezentačními výběry se zúčastnila dvou turnajů Evian Junior Championship (neoficiální MS), třikrát startovala na neoficiálním ME družstev do 16 let – European Young Masters, kde se jí v roce 2016 s týmem podařilo zvítězit. Třikrát startovala na ME týmů U18. Na individuálním ME žen má za sebou 4 starty.

Na domácí scéně se jí podařilo získat tituly Mezinárodního mistra ČR U12, U16, U18, loni juniorský titul U21 a v roce 2016 i titul v jamkové hře žen. Dvakrát vyhrála mezinárodní mistrovství Rakouska žen (2018, 2021) a třikrát MM Slovenska U21 (2017, 2019, 2021)

Díky kartám promotérů a ČGF měla možnost od roku 2016 vyzkoušet golf na profesionální úrovni – zahrála si turnaje ze série Ladies European Tour i LET Access Series. Jejím snem je start na OH.