Dvakrát zlatá! Tereza Kmochová ovládla superobří slalom a je novou Akademickou mistryní ČR

11. ledna 2022 | ČAUS – M. Štenclová

Akademické mistrovství v superobřím slalomu 2022 se jelo 10. ledna ve Špindlerově Mlýně v rámci Českého poháru. Dvojnásobnou vítězkou se stala Tereza Kmochová, zvítězila jak v závodě AM ČR, tak v hlavním závodě Mistrovství ČR. Stejně se vedlo také Janu Koulovi, který ovládl obě mužské kategorie a dojel si pro svůj vůbec první titul Mistra ČR v super-G v kariéře.

Závody se jely v rámci Českého poháru v rychlostních disciplínách pod názvem Speed Week 2022. V pondělí bylo na programu super-G, kam byla zařazena také kategorie akademiků. Pro závodníky ani pořadatele to nebyl lehký den, spíše naopak, kvůli mlze musel být závod několikrát přerušen. Vyhlášení vítězů tak proběhlo až v pozdějších odpoledních hodinách.

Tereza Kmochová, studentka Univerzity Karlovy, která i se svým hendikepem a v ne příliš příznivých podmínkách, zajela svou jízdu v čase 1:19,88 a získala hned dva tituly naráz. Jan Koula, student UHK, se stal Mistrem ČR v superobřím slalomu vůbec poprvé v kariéře, a to v čase 1:15,64. Tento čas mu zajistil i prvenství v rámci Akademického mistrovství. Stříbro mezi akademiky patří Tereze Zahálkové z Veterinární univerzity Brno a Oskarovi Novákovi z Masarykovy univerzity. Bronz pak vybojovali Aneta Vetrová z UP Olomouc a Adam Linhart ze ZČU v Plzni.

Tereza Kmochová

Tereza  je kromě dobré lyžařky také úspěšná studentka. V září 2020 zdárně zakončila magisterské studium na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v oboru Imunologie. Rozhodla se pokračovat dále ve studiu a nastoupila do prvního ročníku doktorandského studia na 1. lékařskou fakultu  UK, konkrétně na obor Molekulární a buněčná biologie, genetika a virologie. Kromě studia pracuje v laboratoři u svého otce. Před sezónou řekla, že nebude mít už tolik času na tréninky a závody, ale AM si nenechala ujít. “V titul jsem ani nedoufala,” okomentovala po závodě. Odměnou jí byly tituly hned dva.

Závody další den pokračovaly alpskou kombinací, která letos do programu Akademického mistrovství ČR zařazena nebyla.

DNF GAŠPARÍKOVÁ Klára VŠ Ambis 4

Výsledky z celého závodu ŽEN najdete na vysledky.czech-ski.cz/files/zavody/1577/vysledky-10853.pdf

DNF MILATA Jiří Architectural Institute in Prague 9

Výsledky z celého závodu MUŽŮ najdete na vysledky.czech-ski.cz/files/zavody/1577/vysledky-10852.pdf