Čeští akademici na úvod těsně prohráli s domácími Kazachy

Čeští akademici na úvod těsně prohráli s domácími Kazachy

 

Česká akademická futsalová reprezentace zahájila smolně Mistrovství světa 2018 v Kazachstánu. S domácím výběrem v neděli dopoledne prohrála 3:4.

Domácí výběr byl velice dobře technicky i takticky připravený. Český tým navíc před zápasem přišel o kapitána Davida Černého. „V noci dostal epileptický záchvat, ale spoluhráči se zachovali duchapřítomně a společně s doktorem Davida stabilizovali,“ oddychl si jeden z trenérů týmu Martin Brůna.

V úvodu utkání byli Češi zakřiknutí a domácí vytěžili z aktivity úvodní dvě branky. „Ihned jsme reagovali vytaženou obranou a po deset minut jsme se dostávali čím dál více do hry. Naše aktivita byla odměněna kontaktní brankou Pavla Drozda,“ líčil Brůna a pokračoval děním po přestávce: „V poločase jsme nabádali hráče k udržení koncentrace a zvýšení aktivity, kterou jsme mohli ihned zužitkovat, když nám nebyla uznána vyrovnávací branka pro útočný faul.“

Tento moment byl zřejmě zlomový, protože český tým obratem inkasoval na 1:3. Pak se českým akademikům nepodařilo proměnit ani desetimetrový kop. Podobně si vedli ale i domácí. „Naše branka na tři-čtyři už byla jen kosmetická. Na vyrovnání již nebylo moc času,“ uzavřel Martin Brůna.

V pondělí od 6 hodin ráno středoevropského času nastoupí Češi proti Bělorusku. Chtějí vyhrát. Dokonce musí. V sestavě by podle trenéra měl být i David Černý.

Kazachstán – Česká republika 4:3 (2:1)

Branky ČR: P. Drozd 2, D. Drozd.
Sestava ČR: Vavrek (Janečka) – P. Drozd, D. Drozd, Jošt, Mažári – Křemen, Sop, Baran, Kubát – Kubelka, Krajča, Šipka. Trenéři Martin Brůna a Marek Kopecký.

Webové stránky mistrovství: wucfutsal2018.com

  

Foto: Facebook FISU

Celá fotogalerie ZDE.