Česko získalo pódium i v posledním závodě Akademického MS v cyklistice 2014

Česko získalo pódium i v posledním závodě Akademického mistrovství světa v cyklistice 2014

11. 7. 2014 | ČAUS

Závěrečné pódium a obhajoba druhého místa v pořadí národů na 5. Akademickém MS v cyklistice jsou výsledkem dnešního výkonu bikerů v čele s Janem Nesvadbou, který značnou část dvaceti sedmi kilometrového závodu diktoval tempo spolu se Švýcarem Emilienem Barbenem a Polákem Markem Konwou a většinu času atakoval čelo startovního pole. Po tuhém boji ztratil v posledním kole student pardubické univerzity kontakt s oběma jezdci, nicméně po skvělém výkonu vyjel pro Česko další pódiové umístění v podobě třetího místa a za vítězným Švýcarem zaostal o minutu a sedmnáct vteřin s výsledným časem 1:24.23.

Podle slov Jana Nesvadby, byla trať v polské Jelenie Goře, kterou pomáhala vystavit patronka MS Maja Wlosczowska, technicky srovnatelná s tratěmi soutěží světové úrovně. Subjektivně vnímal soupeře, se kterými bojoval o zlato jako srovnatelné s vlastní výkonností, největším nepřítelem však pro něj bylo horké a vlhké počasí nedělního odpoledne.

Česká republika tak při konečném účtování obsadila prostřednictvím dvou zlatých medailí Petra Vakoče, jedné stříbrné a jedné bronzové medailí Jana Nesvadby druhou pozici v pořadí národů, hned za domácí reprezentací Polska a před akademickou reprezentací Německa.

Kryštof Buchár z Technické univerzity v Liberci, který měl ambice reprezentačnímu kolegovi v duchu týmové taktiky v čele závodu sekundovat, musel pro obnovené zranění kolene ze slibných pozic zhruba v polovině závodu odstoupit. Třetímu z reprezentantů Tomáši Danačíkovi – univerzity Hradec Králové, který se spíše věnuje maratonským distancím, se nedařilo a skončil na 19. místě.