České dvojice na Akademickém MS jsou už před branami semifinále

České dvojice na Akademickém MS jsou už před branami semifinále

 

9. září 2022 | Český volejbal | www.cvf.cz

Česká výprava na FISU Akademickém mistrovství světa 2022 v brazilském Maceio doslova válí. Jak Jakub Šépka s Tomášem Semerádem, tak Miroslava Dunárová s Danielou Resovou totiž postoupili do čtvrtfinále a v pátek budou bojovat o místo v nejlepší čtyřce.

Třetí hrací den přinesl oběma našim párům postup mezi elitní osmičku. Daniela Resová a Miroslava Dunárová se utkaly se soupeřkami Anderson / Denaburg ze Spojených států, které dokázaly po velmi dobrém výkonu porazit ve dvou setech. První se rozhodoval až v koncovce setu, kde byly naše hračky úspěšnější. V druhé sadě již Daniela s Mirkou dominovaly a připsaly si vítězství. V pátek naše reprezentantky čekají v boji o semifinále Portorikánky Gonzales / Navas.

Na Semeráda se Šépkou čekal opět soupeř z Brazílie, opět tie break a opět vítězně pro naše barvy, co víc si přát… Celkově zde mají naši kluci štěstí na beachvolejbalové velmoci, nejdříve USA a pak dva domácí týmy. V pátek už je ale čeká evropský tým, a to Španělé Huerta / Jimenez.

První set proti Brazilcům začali naši mladíci výborně, šli do mírného vedení a ještě při technickém time outu byl stav příznivý, ale pak následovala nepodařená pasáž a prohrávali prakticky ihned 11:15. Z toho stavu se ale naše dvojice zlepšenou obranou především na síti dokázala doslova vyhrabat a zvítězila v setu o tři body. Druhou sadu začali Kuba s Tomem dobře, ale pak už byli po většinu setu ve stínu velmi dobře a především úspěšně hrajícího soupeře. Ten v tomto setu dominoval jak na bloku, tak na servisu. Tie break byl od úvodních bodů velmi vyrovnaný a to vydrželo až do jeho konce. Úspěch nakonec slavila naše dvojice, díky chytřejší hře na útoku, odvážnějšímu a jistějšímu servisu a také opět díky výškové a silové převaze při soubojích u sítě.

Průběžné výsledky ZDE.