Brány čtvrtfinále futsalové ligy se otevírají! Na co se můžeme těšit?

Brány čtvrtfinále futsalové ligy se otevírají!
Na co se můžeme těšit?

 

Ještě před play-off napověděl o formě univerzitních týmů šampionát na Českých akademických hrách v Olomouci. Foto: Jan Chlad

Letní přestávka je u konce a už za pár dní odstartují čtvrtfinálové zápasy, ze kterých vzejde kvarteto účastníků letošního Final Four Univerzitní futsalové ligy! Už nyní je jisté, že v nejlepší čtveřici vůbec poprvé neuvidíme jednoho z dosavadních dvou ligových šampiónů, kteří zatím ani jednou nechyběli ve finále. Jaké napínavé duely nás tedy čekají?

ČVUT vs. JU

Oba týmy se už velmi dobře znají, neboť se potkaly v souboji o TOP4 už loni. Tehdy byl úspěšnější pražský výběr, který v divokém zápase přestřílel Jihočechy 8:4. Jihočeská univerzita má ale ty nejvyšší ambice, což potvrdila už ve skupině, v níž udržela 100% bilanci a pyšnila se druhým nejlepším útokem celé základní části. Skvělou formu ukázal tým JU začátkem října na Českých akademických hrách v Olomouci, kde se jeho hráči stali po finálové výhře nad Ostravskou univerzitou akademickými mistry ČR 2023.

Postup ze skupiny se u týmu ČVUT rodil o něco komplikovaněji. Až do posledního kola se hrálo o všechno a nebylo zcela jasné, kdo nakonec půjde dál. Lepší vzájemná bilance a skóre následně přisoudily černého Petra UJEPu a Pražané se tedy nakonec radovali z druhého místa, které pro ně znamená postup do reprízy loňského čtvrtfinále, jež nabídne mimo jiné souboj dvou poražených v bitvě o bronz z posledních sezon.

VŠB-TUO vs. MUNI

Bezpochyby největší tahák letošního čtvrtfinále! Souboj týmů, které v obou dosavadních ročnících nechyběly ve finále. Loňská sezona patřila univerzitě z Brna, kdežto tu premiérovou ovládli studenti z Ostravy. Obě mužstva sbírají na poli univerzitního futsalu jeden úspěch za druhým, letos ovšem jedno ostrouhá a do velkého Final Four mu zůstanou dveře zavřené. Mezi oběma týmy to pokaždé vře a rozhodně se máme na co těšit.

Masarykova univerzita sice ve skupině klopýtla na palubovce Univerzity Hradec Králové, která ji díky skvělému výkonu nejlepšího střelce základní části Ondřeje Hajníka a jeho čtyřech gólům porazila 4:2, přesto si však nakonec dokázala ve vyrovnané skupině zajistit první místo a postup. Zaváhání neminulo ani vicemistry z Báňské, kteří v derby podlehli Ostravské univerzitě 2:5 a museli se nakonec smířit s celkovým druhým místem, které jim do čtvrtfinále přisoudilo známého finálového soupeře.

UHK vs. OSU

Duel dvou příjemných překvapení dosavadního průběhu sezony. Pro Hradečáky se jedná o historický postup do čtvrtfinále. A přestože ve skupině skončili až za obhájcem titulu z Masarykovy univerzity, dokázaly je ve vzájemném měření sil porazit. Ostravská univerzita již nakoukla mezi nejlepší osmičku v úvodním ročníku 2021, tehdy ale nestačila na již zmiňovanou Masaryčku, která si nakonec dokráčela pro stříbrné medaile.

Oba týmy jsou letos v životní formě. Hradec se může pyšnit desetigólovým nejlepším střelcem základní části Ondřejem Hajníkem a zaznamenal historický postup ze skupiny. Ostravská univerzita je posilněná úspěšnými Českými akademickými hrami, na kterých vybojovala vůbec poprvé medaili a to hned stříbrnou, když ve finále změřila síly s Jihočeskou univerzitou. Je jasné, že nás čeká napínavá bitva a jeden z týmů si připíše další milník.

Futsaloví akademičtí mistři ČR 2023 – hráči Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Foto: Adéla Vymazalová

UK vs. VŠE

Ryze pražský duel nabídne rovněž reprízu loňského čtvrtfinále. Univerzita Karlova v obou předchozích sezonách zakončila svou cestu právě před branami semifinále a loni to byla právě Vysoká škola ekonomická, která byla úspěšnější a zajistila si místo v TOP4, odkud si odnesla bronzové medaile. Od zápasu můžeme očekávat především souboj ze zajištěných obran, jelikož obě mužstva se mohou pyšnit nejmenších počtem obdržených branek v dosavadním průběhu soutěže.

Oba týmy si rozhodně mají co vracet, v lize spolu totiž zatím drží vyrovnanou bilanci. Poprvé se spolu potkali v úvodním utkání celé ligy, kdy v pražské skupině v nesmírně vyrovnaném zápase zvítězila Karlovka po dvou brankách Hucka a Kubů 4:3. Ekonomové to svým sokům vrátili loni, kdy ve druhé půli čtvrtfinále rozhodli o postupu výhrou 3:2. Jak to dopadne letos?

1. kolo

Domácí Hosté Termín Čas Hala
ČVUT JU 17.10. 19:00 SH ČVUT Pod Juliskou
VŠB-TUO MUNI 18.10. 20:00 SH Studentská Ostrava
UHK OSU 18.10. 20:00 SH TJ Slavia HK
UK VŠE 19.10. 17:00 SH FTVS Jose Martiho

2. kolo – odvety

Domácí Hosté Termín Čas Hala
VŠE UK 23.10. 20:00 SH TJ Spoje Praha
MUNI VŠB-TUO 25.10. 18:00 SH Vetuni Brno
JU ČVUT 26.10. 13:30 SH Loko ČB
OSU UHK 1.11. 19:30 City Campus OSU