Báňská postupuje do finále Univerzitní futsalové ligy ČAUS

Báňská postupuje do finále Univerzitní ligy

První semifinále Univerzitní futsalové ligy má svého vítěze. Stala se jím ostravská Vysoká škola báňská, jejíž dosud neporažený tým se tak stává prvním finalistou této soutěže. V zápase o třetí místo si zahraje poražený tým ústecké UJEP, který ve své skupině ovládl všechny tři zápasy a ve čtvrtfinále vyřadil pražské ČVUT.

Vstup do zápasu se vydařil hostům, kteří se během prvních šesti minut ujali tříbrankového vedení. Domácí UJEP dokázala následně trefou Lukáše Plose snížit, nicméně Ostravští hráči vzápětí přidali další tři branky a navýšili svůj náskok.

Hráči ústeckého celku snížili v úvodu druhého poločasu na 3:6, když se trefil z penalty Černý a poté přidal další branku Švejda. Zvyšovali tlak a snažili se o vyrovnání skóre, avšak v závěrečné desetiminutovce se jim Báňská dalšími třemi rychlými brankami z protiútoků vzdálila na konečných 9:3.

OHLASY

Daniel Uher VŠB-TUO

„Přijeli jsme hlavně bojovat, což se nám povedlo. Nechtěli jsme jim to nechat zadarmo, protože jsme na zápas vážili dlouhou cestu. Poradili jsme si s tím nejlépe, jak jsme mohli, přestože soupeř byl velice šikovný. Před zápasem jsme netušili, s kým máme tu čest. Byl to těžký zápas. Nakonec rozhodlo větší štěstí a proměněné šance.“

Jáchym Bechyně UJEP

„Zápas se podle mě rozhodl v první půli, kdy jsme k tomu nepřistoupili tak, jak jsme chtěli a jak jsme si řekli. Dostali jsme tři nebo čtyři góly ze standardních situací, ač jsme na to v kabině upozorňovali. Od toho se poté odvíjel celý zápas, kdy ve druhé půli už jsme doháněli čtyřgólové manko, a museli riskovat, z čehož jsme dostali další góly. Soupeř přijel po fyzické i taktické stránce skvěle připravený a měl vše nacvičené. Za mě to byl rozhodně nejsilnější protivník, se kterým jsme se v soutěži setkali. Mají velkou šanci celou ligu vyhrát. Ještě nevíme přesný termín zápasu o třetí místo, takže uvidíme, jestli před ním ještě stihneme nějaký trénink. Bylo by to fajn a rádi bychom se sešli, ať se na utkání můžeme pořádně připravit. Těch společných tréninků ale na podzim tolik nebylo, protože všichni máme nějaké další fotbalové a futsalové povinnosti ve svých týmech.“

UJEP – VŠB-TUO 3:9 (2:6)

Branky: 9. Plos (Růžička), 19. Černý pen,. 22. Švejda (Černý) – 3. Holaň, 6. Hasala (Raška), 6. Raška (Rončka), 14. Nguyen, 17. Uher (Dluhoš), 19. Nguyen, 31. Bartoň, 32. a 33. Dluhoš Žluté karty: Novák – Raška Rozhodčí: Lasch – Řeháček – Mollinger – Zlatník

UJEP: Přibys (Živnůstka) – Černý, Chmelan (K), Novák, Plos, Švejda, Růžička, Bechyně, Hora Trenér: Chmelan

VŠB-TUO: Fajmon – Uher, Dluhoš (K), Rončka, Tížek, Bartoň, Kelnar, Raška, Hasala, Nguyen, Holaň Trenér: Kelnar