Akademické mistrovství České republiky ve skialpinismu 2020

14. března 2020, Špindlerův Mlýn

 

Závod vypisuje: Česká asociace univerzitního sportu
Pořadatel: KTV TU v Liberci je pořadatelem 5. ročníku AM ve skialpinismu. Akademické mistrovství se uskuteční v rámci 29. ročníku mezinárodních skialpinistických závodů a Mistrovství ČR ve skialpinismu, kde je hlavním pořadatelem Ski alp club Špindlerův Mlýn ve spolupráci s Horskou službou Krkonoše.
Místo konání soutěže: Špindlerův Mlýn, Bedřichov, start a cíl závodu bude cca 100 metrů od sportovní víceúčelové haly, závod probíhá v oblasti Medvědína.
Termín soutěže: sobota 14. 3. 2020

Přihlášky: Přihlášky je nutno zaslat nejdéle ve čtvrtek 12. 03. 2020 do 18,00 hod. na adresu sac.spindl@gmail.com. V přihlášce je nutno uvést jméno, příjmení, klubová příslušnost, členství ČHS, kategorii a datum narození + VŠ, kde je závodník studentem

Povinná výzbroj:

Trať A: – stoupací železa – sedací úvazek – smyčka min. 1,5 m dlouhá – karabina s pojistkou – lyže se skialpinistickým vázáním (umožňujícím chůzi a sjezd), délka lyží nesmí být kratší jak 160 cm pro muže a 150 cm pro ženy, minimální šířky 60 mm – stoupací pásy – skialpinistické boty dostatečně vysoké, aby pokryly kotníky s podrážkou Vibram – pár skialpinistických nebo běžeckých holí – lékárnička = sterilní obvaz + elastický obvaz + trojcípí šátek + alu fólie – batoh s úchyty na lyže – přilba – brýle – čepice – rukavice – čelovka – minimálně dvě vrstvy oblečení spodní části těla s dlouhými nohavicemi přesné velikosti závodníka: 1. vrstva – závodní oblečení, 2. vrstva – z větru vzdorného materiálu – minimálně 3 vrstvy oblečení horní částí těla s dlouhými rukávy přesné velikost závodníka: 1. vrstva – závodní oblečení, 2. vrstva – teplé oblečení s dlouhým rukávem (např. POLAR FLEECE ) – za teplé oblečení se nepovažuje spodní prádlo, 3. vrstva – z větru vzdorného 2 materiálu.

Trať B: – lyže se skialpinistickým vázáním (umožňujícím chůzi a sjezd), délka lyží nesmí být kratší jak 160 cm pro muže a 150 cm pro ženy, minimální šířky 60 mm – stoupací pásy – skialpinistické boty dostatečně vysoké, aby pokryly kotníky s podrážkou Vibram – lékárnička = sterilní obvaz + elastický obvaz + trojcípí šátek + alu fólie – batoh s úchyty na lyže – přilba – brýle – čepice – rukavice – čelovka – minimálně dvě vrstvy oblečení spodní části těla s dlouhými nohavicemi přesné velikosti závodníka: 1. vrstva – závodní oblečení, 2. vrstva – z větru vzdorného materiálu – minimálně 3 vrstvy oblečení horní částí těla s dlouhými rukávy přesné velikost závodníka: 1. vrstva – závodní oblečení, 2. vrstva – teplé oblečení s dlouhým rukávem (např. POLAR FLEECE) – za teplé oblečení se nepovažuje spodní prádlo, 3. vrstva – z větru vzdorného materiálu. Pro všechny kategorie je povinné používat ochranou přilbu s certifikátem UIAA, pouze pro kategorie OPEN lze použít přilby cyklistické.

Tratě: Tratě závodu budou vedeny na území Krkonošského národního parku, a proto je třeba dbát zvýšené opatrnosti na ochranu přírody.
kolo: 7,3 km – 630 m převýšení – muži open, ženy open
kola: 13,4 km – 1230 m převýšení – ženy
kola: 19,5 km – 1830 m převýšení – muži

Program: Sobota 14. 3.
12:30 – 14:30 prezence, výdej startovních čísel
14:30 – výklad trati v prostoru prezence
15:00 – hromadný start
18:00 – ukončení závodu
18:00 – 20:00 občerstvení ve sportovní hale
20:00 – vyhlášení výsledků závodu a M-ČR – vyhlášení kategorie akademiků – vyhlášení celkových vítězů ČP

Startují: Studenti VŠ a VOŠ z českých škol, kteří se prokážou dokladem o studiu.
Ubytování: Ubytování je plně hrazeno ČAUS po předložení řádných finančních dokladů max. ve výši 1noc 400-500Kč
Stravování: po ukončení závodu zajištěna večeře
Doprava: individuální, propláceno ČAUS po předložení řádných dokladů podle brožury SPVŠ
Startovné: propláceno ČAUS
Závodní kancelář: Prezence proběhne v prostoru sportovní haly Vojenské zotavovny Bedřichov ve Špindlerově Mlýně, kde bude možnost uložení věcí.
Tituly: Vítězové získají titul „Akademický mistr ČR ve skialpinismu pro rok 2020 na trati A nebo B.“

Karolína Grohová, ředitel závodu

Propozice ke stažení: