Akademické MČR v jízdě na veslařském trenažeru 2021 zná vítěze

 

V sobotu 6. března 2021 se uskutečnilo vůbec první virtuální Akademické mistrovství České republiky v jízdě na veslařském trenažeru. Přihlášeno bylo bezmála 40 závodníků. Akademickými mistry ČR v jízdě na veslařském trenažeru pro rok 2021 jsou v individuálních závodech na 2000 m Marie-Natálie Jurková, Jiří Čáp, Nikola Vičíková a Petr Bláha. Akademickým mistrem ve smíšených čtyřkách se stala Univerzita Karlova ve složení Anežka Buzrlová, Otto Klemperer, Nikola Vičíková, Jan Chládek. 

V kategorii žen na 2000 m zopakovala své loňské vítězství Marie-Natálie Jurková z ČZU v čase 6:41,5 s náskokem 17,1 vteřin na Annu Žabovou z Univerzity Karlovy. Třetí nejrychlejší čas zajela Pavla Krejzová, studentka UJEP v Ústí nad Labem. V mužské kategorii na 2000 m zvítězil Jiří Čáp z VŠE v čase 6:07,9. O 8,6 sekund za ním dojel Štěpán-Adam Havlíček z VUT v Brně a získal tak stříbro. Bronz patří Janu Chládkovi z Univerzity Karlovy.

Autor: Archiv Czech University Rowing

Mezi ženami v kategorii lehkých vah na 2000 m si boj o zlato rozdaly dvě studentky Univerzity Karlovy. Do poslední vteřiny nebylo jasné, kdo si odnese titul Akademické mistryně. Nakonec se z prvního místa v čase 7.32,2 radovala Nikola Vičíková, která pomyslným cílem projela o pouhou 1 sekundu před svou kolegyní Romanou Illeovou. Třetí místo patří Tereze Kalousové z ČVUT, která zaostala za svými soupeřkami o necelých 10 sekund.

Autor: Archiv Czech University Rowing

Krásný boj o medailová umístění se odehrál také v mužské kategorii lehkovážníků na 2000 m. Zlatou medaili si nakonec v čase 6:41,5 vyjel Petr Bláha z ČZU. O 2,4 vteřiny druhý dojel Jan Šedý z UJEP a o pouhých 0,1 vteřiny za ním třetí Adam Lízal z Masarykovy univerzity.

V závodě na 4×4 minuty smíšených čtyřek zvítězila Univerzita Karlova ve složení Anežka Buzrlová, Otto Klemperer, Nikola Vičíková a Jan Chládek. Druhé místo patří čtyřce Michaela Hammerlová, Eliška Šofrová, Jan Šedý a Jakub Tkáč z UJEP. Třetí místo vybojovali Kateřina Prchalová, Michaela Vaňková, František Hrubý, Michal Velikovský z Univerzity Palackého v Olomouci.

Autor: Archiv FB Czech University Rowing

Vaše fotogalerie: Galerie Virtuálního AM ČR v jízdě na veslařském trenažeru 2021

Kompletní výsledky ke stažení: