Zabystřan vede kombinaci. Do obřího slalomu jde z 1. místa!

15. ledna 2023 | ČAUS – M. Štenclová

V prvním kole alpské kombinace zajel Zabystřan v superobřím slalomu nejrychlejší čas a do obřího slalomu jde z 1. místa! Běžkyně na lyžích Antošová a Nováková měly skvěle rozjeté semifinále, ve sjezdu je předjely všechny soupeřky a do finále se tak nepodívají.

Čtyřiadvacetiletý Jan Zabystřan nastoupil do závodu super-G v areálu Whiteface Mountain s číslem 9. Superobří slalom zajel skvěle a do obřího slalomu jde z prvního místa. Tomáš Klinský dojel 14., Adam Klíma 19., Eduard Fiala 42. David Kubeš ani Ondřej Surkoš závod nedokončili.

Klára Gašparíková je po prvním kole kombinace – superobřím slalomu desátá. Na nejrychlejší španělku Abad ztrácí 1,16 sekund. Aneta Vetrová závod nedokončila.

Čeští běžci na lyžích se do finále neprobojovali

Běžkyně na lyžích Barbora Antošová s Adélou Novákovou se probojovaly až do semifinále sprintu na 1,5 km. Ve finále se obě pohybovaly celou dobu na čele, ale ve sjezdu je ostatní závodnice předjely a do cíle vzniklou ztrátu nestačily smazat. “Bohužel jsme neměly tak silné lyže s kopce a v závěru nás ostatní předjely,” shodly se obě české reprezentantky v cíli.

Antošová je celkově devátá a Nováková jedenáctá. Třetí česká závodnice, která se postavila na start závodu skončila ve čtvrtfinále a celkově obsadila čtrnácté místo. V kvalifikaci mužů se v poli poražených objevila obě česká jména Tomáš Lukeš (33.) a Daniel Hozák (40.) a do čtvrtfinále se tak nepodívají. Další závod na 10 km klasicky je čeká 17. ledna.

Rychlobruslařka Antošová na kiláku sedmá

Veronika Antošová na trati 1000 m nastoupila ve 12 rozjížďce spolu s polkou Baranovou. Dvaadvacetiletá rychlobruslařka startovala ve vnější dráze s číslem 20. Zajela čas 1:23.66, což jí zařadilo na sedmou příčku celkového hodnocení. Na vítězku ztratila 3,20 s.

Čeští hokejisté si komplikují cestu do semifinále. Podlehli Lotyšsku v prodloužení

Zápas mezi českým univerzitním hokejovým týmem a výběrem Lotyšska byl do samého konce velmi vyrovnaný. Skóre otevřel lotyšský hráč Ligis, který překvapil gólmana Kořénka hned v první minutě zápasu. Během dvou minut se trefil ještě jednou. Lotyšsko hned na začátku zápasu vedlo už 2:0. Prvním českým střelcem zápasu byl Matěj Novák, který snížil stav na 1:2. Vyrovnávací branku pak dal Vojtěch Komárek v 5. minutě druhé třetiny. Poté ale Češi faulovali a Lotyši přesilovku využili a opět navýšili své vedení na 3:2. V polovině poslední třetiny Štěpán Turek opět stav srovnal na 3:3.

Utkání tak šlo do prodloužení. Češi měli jasnou převahu, žádnou šanci však neproměnili a došlo tak až na penalty. V těch byl bohužel úspěšnější soupeř.  Český tým podlehl Lotyšsku 3:4 na nájezdy a lehce si tak zkomplikoval hladký postup do semifinále.

Krasobruslaři zajeli povedené volné jízdy

První ze dvou zástupců českého krasobruslení na Zimních světových univerzitních hrách v Lake Placid se dnes představil Petr Kotlařík ve své volné jízdě. Čtyřiadvacetiletý závodník si jízdu užil a s hodnocením poroty mohl být spokojený. Získal 101.44 bodu. Skončil na celkovém 21. místě.

V podvečerních hodinách se pak představila na ledě jednadvacetiletá Nikola Rychtaříková ve své volné jízdě. Od rozhodčích získala 79.19 bodů a oproti krátkému programu si o jednu příčku polepšila. Obsadila krásné 19. místo.

Hned dvě porážky v prodloužení v jednom dni. Curleři prohráli zápas s Brity i se Švédy

Pro český curlingový tým po porážce od Kanady přišla další rána. Dobře rozehraný zápas s Velkou Británií, ve kterém vedli v pátém endu 4:2, nedokázali dotáhnout do konce. Britové stav v šestém endu otočili na 5:4. V základní hrací době skončil stav nerozhodně. V prodloužení se bohužel radoval z vítězství soupeř.

Podobně smutný konec měl i večerní zápas se Švédskem. V šestém endu vedli Češi vysoko 7:3, pak ale Švédové dotáhli skóre jednou hrou za 3 body na 6:7. Ještě v osmém endu vedli naši curleři 7:6. Bohužel ani tento zápas nedokázali čeští sportovci dotáhnout do vítězného konce a nakonec prohráli 9:7.

“Prohra s Velkou Británií nás mrzí. Těsná prohra se Švédy hodně zabolela,” řekl trenér curlerů Jakub Bareš. Další zápas je na programu 16. ledna v Saranac Lake Civic Center od 14 hodin místního času (20:00 SEČ).

Severská kombinace Matějovi Fadrhonsovi nevyšla

Český sdruženář nastoupil do první části kombinace na trať 10 km běžeckého závodu s hromadným startem. Na trati nabral velkou ztrátu a ze závodu po třetím kilometru odstoupil. Ve skokanské části tak nestartoval.

Zimní světová univerziáda v Lake Placid (USA)