Od 14. do 23. července 2018 žilo srbské hlavní město Bělehrad ploutvovým plaváním. Nejprve se zde v termínu 14. – 21. července konalo 20. Mistrovství světa CMAS (Mezinárodní potápěčské asociace), na které poté 20. – 23. července navázala Mezinárodní univerzitní soutěž pod hlavičkou FISU (Mezinárodní federace univerzitního sportu).

Na dvojici významných soutěží vedl české ploutvové plavce jako hlavní trenér Zbyněk Svozil, kterému asistovaly Simona Klapcová a Barbora Kondrová. Všichni tři pak měli na starosti hned šestici českých reprezentantů. Do Bělehradu se vydali hájit české barvy Jakub Jarolím, Josef Cimburek, David Musil, Barbora Sládečková, Zuzana Svozilová a Klára Křepelková.

Doslova stříbrné hody si v Bělehradě užil Jakub Jarolím. Ten v rámci Mezinárodní univerzitní soutěže vybojoval tři stříbrné medaile. Podařilo se mu to na tratích 50 BIFI, 100 BIFI a 200 BIFI. Čtvrtou medaili pro českou výpravu vybojovala na ploutvařské univerziádě Barbora Sládečková. Pro bronz si doplavala na trati 200 PP.

Na světovém šampionátu, který univerziádní soutěži předcházel, se českým ploutvařům medaile vybojovat nepodařilo. Nejlepší umístění na mistrovství světa zaznamenal Jakub Jarolím, který na trati 100 BIFI doplaval na 5. místě. Blýskla se ale Klára Křepelková. Té se v rozplavbě závodu 100 RP podařilo zaplavat vynikající čas 38,78 s, čímž vylepšila dosavadní český rekord na této distanci.