Zapálení pochodně na ZSU 2019 v Krasnojarsku

Zapálení pochodně na Zimní světové univerziádě 2019 v Krasnojarsku

 

TORINO – Zapálení pochodně, které předchází zimní univerzitě v Krasnojarsku 2019, byla minulý týden zapálená na univerzitě v Torino v Itálii. Jako hostitel první letní univerzity před téměř 60 lety a jako hostitel zimní univerzity v roce 2007 má Torino zvláštní místo v srdci mezinárodního univerzitního sportu, proto se sem FISU rozhodla vrátit se, začít inspirující cestu, která signalizuje příchod nejdůležitějších multi-sportovní univerzitní soutěže na světě. Datum je také zvláštní, kdy se 20. září oslavuje po celém světě jako Mezinárodní den univerzitního sportu, který je na seznamu UNESCO.

“Je pro FISU velkou ctí vrátit se do Torina znovu zde zapálit pochodeň, jehož plamen poputuje až do Krasnojarsku na slavnostní zahájení příští ZSU. Oslavovat toto zapálení v den Mezinárodního dnu univerzitního sportu dodává této příležitosti zvláštní dimenzi, “řekl prezident FISU Oleg Matytsin.

Na místě ZSU bude 2 000 dobrovolníků a do Ruska pochodeň převezme 665 sportovců. 507 bylo vybráno otevřenou soutěží, zbytek sloužil jako zástupci organizačního výboru Krasnojarsk 2019 ZSU. Každý z nich ponese pochodeň, jejíž motiv je složen z 19 sněhových vloček, kterými hoří plamen. Pochodeň vyráběla stejná firma v Krasnojarsku (Variant 999), která vyráběla pochodeň pro olympijské pochodně v Soči 2014.