Úřadující mistr světa nebo stříbrný z Pchjongčchangu. Přesně tak vypadá startovací listina závodníků paralelního obřího slalomu paralelního slalomu v Krasnoyarsku. Dmitriy Loginov a SangHo Lee jsou hlavními kandidáty na zisk nejcennějšího kovu na Sopce.

Českého alpského snowboardistu Jana Ambrože nečeká nic lehkého, v konkurenci 25 závodníků se bude v kvalifikaci prát o účast v závěrečném pavouku, do kterého postupuje šestnáct z nich. Domácí Rusové neponechali nic náhodě a nasadili do závodu svou největší hvězdu – mistra světa, vlajkonoše výpravy a místního rodáka Dmitriye Loginova.

Jelikož seriál Světového poháru běží i během univerziády, tak většina sportovců studentů zůstala v Evropě, kde se připravuje na blížící se závod ve švýcarském Scuolu. Dvojici favoritů tak doplní ze světové špičky ještě Rus Sarsembaev nebo Polák Kwiatkovski. Tradiční země alpského snowboardingu jako jsou Rakousko nebo Itálie nevyslaly na Sibiř jediného mužského zástupce.

Českou stopou bude student Masarykovy Univerzity v Brně Jan Ambrož, který věří, že proklouzne minimálně do postupové šestnáctky. „Je těžké soupeřit s profesionálem, jako je dvojnásobný mistr světa Loginov, ale předem nic nevzdávám. O pavouka se chci poprat,“ okomentoval své cíle Ambrož

Ambrože čekají v Krasnoyarsku dva závody. V úterý 5. března se postaví na start paralelního obřího slalomu (kvalifikace od 09:30, hlavní závod od 13:00) a o den později ho čeká paralelní slalom ve stejných časech.

Oba hlavní závody budete moci sledovat na kanálu Eurosport 1 od 07:00 českého času.