Sibiřské války. V Krasnoyarsku vypuknou bitvy na alpském snowboardu i mezi ženami, včetně české závodnice Kristýny Houžvičkové. Bronzová z únorového MČR poměří síly i s těmi nejlepšími ze světového poháru, protože domácí Rusko vyslalo do závodů Natalii Sobolevovou nebo Milenu Bykovovou, které najdeme v první desítce Světového poháru.

Úterní paralelní slalom se bude muset obejít bez zástupkyň z tradičních zemí alpského snowboardingu. Jak Německo, tak i Rakousko vynechali Univerziádu v Krasnoyarsku a podobně jako Švýcarky se plně soustředí závod Světového poháru v zemi helvétského kříže. I tak bude o soupeřky postaráno a to hlavně mezi Ruskami v čele se desátou ženou z PGS z ZOH v Pchjongčchangu – Milenou Bykovovou.

Na medaili pomýšlí Korejka Haerim Jeong, které aktuálně patří 24. příčka ve Světovém poháru. Česká studentka Vysoké školy ekonomie a managementu ví o síle soupeřek, ale nedělá si z velkých jmen těžkou hlavu. „Půjde o velmi těžký závod na úrovni Evropského poháru, na startu jsou ty nejlepší Rusky a dorazily i nebezpečné Polky. Budu se však plně koncentrovat na svůj výkon a pokusím se předvést do nejlepší, co ve mně je,“ zhodnotila startovní listinu Houžvičková.

Pro Kristýnu půjde o první mezinárodní akci, kde bude reprezentovat Českou republiku, protože její kariéra je neobvyklá. Její začátek totiž můžeme datovat pouhé dva roky zpět, kdy se poprvé postavila na alpský snowboard. Po dvou letech se může pyšnit celkovým vítězstvím v Českém poháru nebo bronzovou medailí z nedávného MČR s paralelním slalomu.

Stejně jako mužského kolegu Ambrože čekají Houžvičkovou dva závody. Nejdříve se v úterý 5. března (kvalifikace od 09:30, hlavní závod od 13:00) pustí mezi branky paralelního obřího slalomu a ve středu pak bude reprezentovat v blíže stavěném paralelní slalomu v totožný čas.

Oba hlavní závody budete moci sledovat na kanálu Eurosport 1 od 07:00 českého času.