Skikrosařka Klára Kašparová je novou FISU ambasadorkou pro Česko

Skikrosařka Klára Kašparová je novou FISU ambasadorkou pro Česko

 

Klára Kašparová, studentka brněnského VUT a bývalá skikrosová závodnice a bronzová medailistka z Univerziády v Krasnoyarsk, se stala novou ambasadorkou FISU pro Česko. Převzala tak pomyslné žezlo od její předchůdkyně a dlouholeté ambasadorky Markéty Šimoníkové (Štenclové).

Klára studuje magisterský program management stavebnictví na Vysokém učení technickém v Brně. Je to bývalá profesionální sportovkyně. Ve freestyle lyžování, konkrétně ve skikrosu, reprezentovala český univerzitní sport hned na dvou univerziádách, v Krasnoyarsku 2019 vybojovala bronz a o 4 roky později v Lake Placid dojela čtvrtá. Poté ukončila profesionální kariéru, ale na lyžování nezanevřela a dál trénuje děti ve věku 12 – 17 let v jejím domovském klubu v Brně.

CO O KLÁŘE ASI NEVÍTE?

Vystudovala francouzské gymnázium v Brně. Ovládá francouzský jazyk na úrovni C1 a v rámci vysoké školy vyjela na rok do Francie s programem Erasmus +, kde studovala stavební inženýrství půl roku ve francouzštině a půl roku v angličtině.

FISU Volunteer Leaders Academy 2023 je za námi. Studenti z celého světa měli během tři nabitých dnů možnost poslechnout si zajímavé a inspirativní prezentace a zapojit se do diskuzí na různá témata týkající se sportu, studentů ve sportu a mnoho dalších poutavých témat.

FVLA 2023 se konala od 7. do 9. září a měla opět velmi nabitý program. Vše probíhalo online. Zúčastnit se studenti a zájemci mohli přednášek na téma Mezinárodní federace univerzitního sportu FISU, management dobrovolníků, vedení a program studentských ambasadorů. Pokud by Vás zajímala témata, která se probírala, záznam přednášek a prezentací řečníků jsou k dispozici na fisustudentambassadors.net/fvla2023

Konec FVLA 2023 je začátkem sezóny FISU Student Ambassadors 2023/24. Do programu je zapojeno 116 zemí z celého světa, včetně České republiky. Česká asociace univerzitního sportu nominovala studentku Kláru Kašparovou, aby se stala součástí tohoto programu. Uspěla a nyní bude během následujícího roku spolupracovat přímo s ČAUS na jejich aktivitách a podílet se na prezentaci a šíření univerzitního sportu mezi studenty českých vysokých škol.

Držíme jí palce a těšíme se na spolupráci.