Pavel Schejbal vystřílel v Chengdu bronz!

Pavel Schejbal vystřílel v Chengdu bronz!

 

Pavel Schejbal. Foto: SCVM Olymp

Česká výprava se na Letních světových univerzitních hrách v čínském Chengdu raduje z třetí střelecké medaile! Postaral se o ni pistolář Pavel Schejbal, který se v Chengdu na střelnici v ostrém závodě představil vůbec poprvé, a to v disciplíně 10 m vzduchová pistole.

Po napínavé kvalifikaci, kdy se pořadí měnilo s každým výstřelem, se student Západočeské univerzity v Plzni a člen SCMV Olymp mohl radovat z osmého místa a postupu do finále, který mu zajistil nástřel 578.

Finále se českému střelci podařilo na výbornou! Od jeho začátku se držel na předních pozicích a po každé z odstřílených sérií byl nejhůře 4. Nerozhodilo ho ani chvilkové přerušení soutěže kvůli technickým problémům korejského soupeře. V nejdůležitější části eliminace udržel nervy na uzdě a postoupil do rozstřelu o medaile. V něm nestačil pouze na dva soupeře a z univerziády si odváží svojí první medaili.

Mám velikou radost, protože něco takového se mi nikdy nepovedlo, je to v mé střelbě krok kupředu. Něměl jsem velké očekávání, chtěl jsem odvést svoji práci a to se myslím podařilo. Když jsem šel do finále, tak jsem si řekl, že už jsem osmý, že už to horší být nemůže, že tam člověk už může jenom získat a tak jsem si řekl, že s tím zabojuju, že to nějak půjde a ono to šlo,” popsal průběh svého bronzového závodu student Západočeské univerzity v Plzni Pavel Schejbal.

Soutěž ovládl domácí závodník Kai Hu, stříbro bere Korejec Hojin Lim. Do kvalifikace nastoupil také zlatý medailista z rychlopalné pistole Matěj Rampula. Ten v kvalifikaci obsadil s nástřelem 573 konečné 16. místo.

Druhou část kvalifikace absolvovala také sestra (dvojče) dnešního medailisty Veronika Schejbalová v disciplíně 25 m sportovní pistole. Oproti první části si pohoršila o 6 míst a v konečném pořadí jí patří 25. místo.

Sourozenecké duo Schejbalových se na střelnici v Chengdu představí společně také v závěrečné disciplíně střeleckých soutěží a tou je disciplína 10 m vzduchová pistole smíšené týmy. Ta je na programu ve středu 2. srpna a kvalifikace startuje v 13:00 místního času (7:00 SEČ).

Daniela Markupová