Ostravané si v univerzitní lize na domácí půdě poradili s Masaryčkou 4:3

1. března 2022 | ČT Sport | sport.ceskatelevize.cz

Brněnští hokejisté Masarykovy univerzity v dohrávce 17. kola univerzitní ligy zavítali na půdu BO Ostrava Vítkovice Steel. Do vedení domácí tým poslal v sedmé minutě útočník Jan Bernát. Brnu se sice dvakrát podařilo skóre srovnat, ale Ostrava v bouřlivé atmosféře hokejové areny ihned odpověděla a nakonec vedení udržela a do konce utkání. Ostravané se tak výhrou 4:3 dotáhli s 22 body na Brno a Olomouc.

Sestřih utkání BO Ostrava – MUNI (Pro odkaz ke shlédnutí sestřihu klikněte na obrázek)

Duel Ostravanů s Brnem odstartoval na konci 7. minuty útočník Jan Bernát, když se hbitě propletl mezi dvěma brněnskými obránci. O sedm minut později vyrovnal stav Adam Strakoš, avšak po dorážce Davida Gřesíka osmadvacet sekund poté šli domácí hokejisté znovu do vedení. A to gólem ve vlastním oslabení navýšil nejužitečnější hráč Ostravy Martin Sysala na stav 3:1 po první třetině.

V následující dvacetiminutovce se prosadil pouze Štěpán Kučera v dresu Masaryčky. Následnou přesilovku však jeho tým využít nedokázal, naopak dvakrát dokázali ustát oslabení.

V úvodu poslední třetiny reprezentanti Masarykovy univerzity dlouho tlačili na své soupeře z Ostravy. Zásluhou Pavla Tomaníka vyrovnali osm a půl minuty před koncem na stav 3:3. Okamžitou odpověď však za záda brněnského brankaře Filipa Krále poslal svým ligovým třináctým gólem Marek Kovalski. A na to už Brňané zareagovat nedokázali. BO Ostrava se tak po výhře 4:3 nad HC MUNI dotáhla na svého soupeře a po úterním duelu je na sdíleném 6. místě. Odvetné ukání sehrají již v sobotu 5. března v Brně.

17. kolo univerzitní hokejové ligy:
BO Ostrava Vítkovice Steel – HC MUNI 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky:  7. Jan Bernát (Jakub Baca), 15. David Gřesík (Marek Kovalski, David Sysala), 18. David Sysala (Dominik Ficek), 54. Marek Kovalski (David Gřesík) – 14. Adam Strakoš (Robert Věžník), 31. Štěpán Kučera, 52. Pavel Tomaník (Robert Věžník)