Lada Vondrová zazářila na mistrovství světa v atletice

Bronzová smíšená štafeta na 4×400 m z mistrovství světa v Budapešti. Foto: atletika.cz

Několikanásobná akademická mistryně ČR Lada Vondrová získala na probíhajícím mistrovství světa v atletice v Budapešti bronzovou medaili ve smíšené štafetě 4x 400 metrů! Spolu s Matějem Krskem, Patrikem Šormem a Terezou Petržilkovou vytvořili ve finálovém běhu nový český rekord časem 3:11,98. Ke třetí příčce jim pomohl pád nizozemské běžkyně Femke Bolové před cílem, ale to nic nemění na obrovském úspěchu české vysokoškolské atletky!

Ladě Vondrové se navíc dařilo i v neděli, když druhý den nastoupila do svého rozběhu na 400 metrů. Poprvé ve své kariéře pokořila hranici 51 vteřin a s osobním rekordem 50,92 postoupila do semifinále. Tímto časem navíc splnila limit pro účast na Olympijských hrách v Paříži!

Je to mazec, čekám na to už minimálně dva roky. Celou dobu jsem věděla, že to tam je. Jak jsem byla unavená po čtvrtkách ze štafety, běžela jsem a nepřemýšlela a vyšlo to,“ uvedla Vondrová pro Českou televizi.

V semifinále se Vondrové nepodařilo skvělý čas z rozběhu zopakovat a s časem 51,50 a ve svém semifinálovém běhu skončila sedmá, Byla to pro ní třetí čtvrtka během tří dnů a viditelně jí došly síly.

Lada Vondrová (první zprava) slaví bronz na mistrovství světa. Foto: atletika.cz

Kdybych v neděli nezaběhla pod 51 vteřin, tak bych byla smutná. Ale protože se to povedlo, tak musím být spokojená. I když mne semifinále trochu mrzí, chtěla jsem to podtrhnout, ale v konci závodu už mi to prostě neběželo,” zhodnotila atletka své vydařené působení na šampionátu znovu pro Českou televizi.