Hokejová bitva o Prahu překonala divácký rekord univerzitní ligy

Hokejová Bitva o Prahu překonala divácký rekord univerzitní ligy

Vůbec poprvé se tradiční univerzitní hokejová Bitva o Prahu odehrála v zaplněné Sportovní hale Fortuna v Praze, kde se psala historie českého ledního hokeje. Na utkání bylo prodáno 8 800 vstupenek a byl tak překonán dosavadní rekord uskutečněný v brněnské hale Rondo, na který na zápas Kavalírů z VUT a Masarykovy univerzity dorazilo 7 700 diváků.

Čtyři univerzitní pražské hokejové týmy se utkávají pravidelně už od roku 2011 a v holešovické aréně se ve čtvrtek 2. listopadu odehrály hned dva zápasy. V tom prvním změřily síly týmy České zemědělské univerzity a Vysoké školy ekonomické. Tempo utkání diktoval tým VŠE, který si vypracoval vedení 4:0, za kterého se poprvé podařilo zemědělcům snížit. Jenže ekonomové svůj náskok dokázali vzápětí znovu navýšit na 6:1 a jejich soupeř už dokázal jen v závěru upravit skóre na konečných 6:2 pro VŠE, jejíž hráči se radovali ze zisku trofeje.

Ve druhém zápase vyjely na led týmy UK Kings Prague a ČVUT Engineers Prague v naprosto strhující atmosféře zaplněné haly. „Na klukách byla v kabině vidět trochu nervozita, zahrát si před osmi tisíci diváky to není každý den, to je zážitek na celý život, na který se bude dlouho vzpomínat,“ uvedl za oba týmy pro ČT Sport Daniel Fuks, trenér Engineers Prague.

Největší favorit je sport a zábava, která sem do haly přichází, je tu spousta mladých lidí, kteří se chtějí pobavit,“ zmínil v televizním úvodu přenosu bývalý český reprezentant Milan Antoš, který komentoval přímý přenos.

Vedení se v zápase ujali hráči UK hned ve 38. vteřině utkání, kdy se trefil Daniel Piskač. Druhá branka byla podobná té první, vstřelil ji po šikovném objetí branky Davida Jindry a po první třetině tak vedli hráči v bílých dresech 2:0.

UK Kings Prague udeřili znovu v úvodu druhé třetiny, hned v první minutě navýšil Filip Čmejla vedení na 3:0, když se mu podařilo ze skrumáže dorazit puk do sítě pod brankářem soupeře, který nevěděl přesně, kde se kotouč nachází. Univerzita Karlova své vedení navýšila díky Davidu Jindrovi, který využil své extraligové zkušenosti a sklepnutím vstřelil svoji druhou branku utkání. Jeho tým vedl po 25 minutách hry už 4:0. Ke snížení došlo až těsně před polovinou zápasu při první přesilovce, kterou měli Engineers a využil ji odchovanec Slavie Matěj Hasil – 4:1 pro UK.

K dalšímu snížení došlo až ve třetí vteřině, kdy se po střele od modré prosadil kapitán David Vobořil – 4:2. Výborně chytající gólman Kristián Novák dopomohl soupeři nepříliš jistým zákrokem. Tlak na vedoucí tým se nadále stupňoval a drama pokračovalo, když třetí branku ČVUT vstřelil Matěj Hasil – byl to jeho druhý úspěšný zásah z přesilovky a bylo to znovu z dorážky, čtyři minuty před koncem to bylo o jedinou branku.

Utkání vrcholilo při power-play, kdy Engineers odvolali brankáře a hráli power-play se šesti hráči. Hráči UK Kings ale obrannou činnost zvládli a oslavili vítězství po mimořádně napínavém závěru zápasu. Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Michal Kučera z týmu Engineers a brankář Kristián Novák z týmu vítězů. „Je to neuvěřitelné, vrchol kariéry pro všechny z nás, podívejte se, jak jsme všichni nadšení,“ uvedl šťastný brankář Novák.

„Utekl nám začátek zápasu, hrozně nás mrzí, jak to nakonec dopadlo. Dostali jsme laciné branky, ale o to víc jsme pak zabrali, chtěli jsme to před takovou kulisou urvat. Mohu mluvit za všechny kluky, že jsme hodně zklamaní. Jsem moc rád, že jsem toho mohl být součástí, je to moje poslední sezona. Budeme se soupeři snažit prohru co nejdříve vrátit. Ty nejdůležitější boje teprve přijdou,“ zhodnotil zápas Michal Kučera z týmu ČVUT.

Celou velice vydařenou akci shrnul v jednom z příspěvku autor dvou branek David Jindra: „Univerzitní hokej je skvělý v tom, že dává šanci pokračovat v kariéře, i když už to není na profesionální úrovni, dává možnost být v partě kamarádů a dělat to, co mě dřív bavilo a spojit to se studiem.“

Parádní akce s nádhernou diváckou kulisou jistě nebyla poslední, kterou univerzitní sport nabídl!