Češi vybojovali 17 medailí na Evropských univerzitních hrách 2022!

Češi vybojovali 17 medailí na Evropských univerzitních hrách 2022!

 

4. srpna 2022 | ČAUS | M. Štenclová

Evropské univerzitní hry 2022 skončily po více než dvou týdnech sportovního zápolení. Akce se uskutečnila ve dnech 17. – 30. července v polské Lodži. Ve 20 sportech se představilo 4459 účastníků reprezentujících 422 univerzit z 38 zemí. Mezi nimi byla i historicky největší česká výprava s více než 200 sportovci, kterou Česká asociace univerzitního sportu na EUH vyslala. 

Čeští studenti se zúčastnili v 15 sportech a vybojovali celkem 17 cenných kovů, z toho 6 zlatých, 2 stříbrné a 9 bronzových medailí.

Na nejvyšší stupínek dosáhli a zlato si odváží plážové volejbalistky Miroslava Dunárová a Daniela Resová startující za Mendelovu univerzitu, kickboxeři Martin Viktorín (VŠE), Zdeněk Marel (ZČU), Lukáš Cyprián (ČVUT), tým stolních tenistek ve složení Markéta Ševčíková, Zdena Blašková, Gabriela Štěpánová (OSU) a karatistka Zuzana Augustinová z Palestry.

Stříbro si odváží judista Mikuláš Meško (UK), ze čtyřhry stolní tenistky Zdena Blašková a Gabriela Štěpánová (OSU),

Bronz vybojovali v badmintonu Jiří Král (ZČU), v judu Adam Bydžovský (UK) a Matěj Silvestr (VŠB-TUO), karatista Matteo Tamborlani (MU), plavkyně Marika Surová (MU), tým stolních tenistů VŠB-TUO ve složení Tomáš Martinko, Jan Valenta, Aleš Rušňák.

V týmových sportech pak bronz získali v basketbalu studentky Univerzity Karlovy (Tereza Barnetová, Magdaléna Bubeníková, Barbora Čmejrková, Martina Flašíková, Natálie Horsáková, Hana Kolegarová, Zuzana Kučerová, Viktória Mesíková, Barbora Schambergerová, Michaela Urbanová, Klaudie Valíčková, Kristýna Vighová) a mezi muži basketbalisté Masarykovy univerzity (Jan Bráblík, Dominik Holan, Tomáš Jansa, Jakub Jokl, Lukáš Jokl, Jaroslav Kubín, Dominik Plesingr, Jan Sedmík, Jan Strašák, Michal Šulc, Martin Vyroubal) a ve volejbalu reprezentace Masarykovy univerzity (Vojtěch Fitz, Adam Gajárek, Jan Halas, Marek Horňák, Vít Jakubec, David Masař, Karel Pelikán, Daniel Římal, Lukáš Siekiera, Richard Stanislav, Richard Vašíček, Michael Vodička).

Zde si můžete stáhnout kompletní výsledky českých sportovců na EUG 2022 Lodž.

Futsal was one of the sports offered at EUG2022

Akce nabídla mimo sportovní soutěže také několik vzdělávacích, společenských a kulturních aktivit, např. workshopy na téma anti-doping, duální kariéra, inkluze, dobrovolnictví.

Workshops during the Games on various topics

Do akce se zapojilo více než 800 dobrovolníků. V závěru byla vlajka EUSA předána organizátorům Evropských univerzitních her 2024, které se budou konat v maďarském Miškolci a Debrecínu.

EUG2024 is next to welcome you!

Fotografie z EUG najdete v oficiální fotogalerii na www.flickr.com/photos/eug2022/albums. Nezapomeňte se podívat také na záznamy živých přenosů, ceremoniálů a dalších akcí na oficiálním YouTube kanálu události na www.youtube.com/eug2022.

Fotogalerie

 

Foto: EUG 2022 Lodž