Horáčková posedmé vítězkou MČR v lukostřelbě

Horáčková posedmé vítězkou MČR v lukostřelbě

 

23. srpna 2022 | ČAUS | zdroj: ČT Sport

Nejlepší českou lukostřelkyní v olympijské disciplíně reflexní luk zůstává Marie Horáčková. Studentka Západočeské univerzity v Plzni a účastnice Olympijských her v Tokiu vyhrála už posedmé v řadě mistrovství republiky.

Foto: ČTK

Poslední finálový den šampionátu proti sobě nastoupily stejně jako loni dvě nejlepší české lukostřelkyně, olympionička Marie Horáčková a Jindřiška Vaněčková, pátá ze Světových her.

Souboj se vyvíjel lépe pro domácí Horáčkovou, která na sedmdesát metrů všemi šípy trefila žlutý střed a Vaněčkovou deklasovala 7:1. Na třetím místě se umístila její mladší sestra Johana Horáčková.

“Mám za ni hroznou radost. Jsem šťastná, že byla vůbec ve finále na mistrovství republiky a že vyhrála tu bronzovou,” neskrývala radost vítězka. “Mám tady obrovské zázemí, rodinu, a tak se cítím hrozně uvolněně a v pohodě a hrozně ráda ukazuju, že na to pořád mám,” dodala.

Mistrovství ČR v lukostřelbě se uskutečnilo v Plzni od 19. do 21. srpna 2022.

Marie Horáčková se už letos v únoru stala dvojnásobnou medailistkou Akademického mistrovství ČR v halové lukostřelbě. V individuální soutěži zvítězila a právem získala akademický mistrovský titul. Na druhém místě byla Aneta Venhudová. A stejně tak jako na tomto MČR se na třetím místě umístila sestra vítězky Johana Horáčková.