Závody v běhu na lyžích Benecko – II. kolo VŠ ligy

 

Lažařský areál ČKS SKI Jilemnice, 5. – 7. ledna 2018

 

Stalo se již tradicí, že první sobotu a neděli v lednu pořádá ÚTVS ČVUT Praha spolu s oddílem lyže běh VSK Elektro ČVUT Praha v lyžařském areálu ČKS SKI Jilemnice závody v běhu na lyžích OPEN OP Prahy a Čech, II. kolo VŠ ligy, M-Prahy a M-Středočeského kraje. Tak tomu bylo i letos, kdy ve dnech 5. – 7.  1.  2018 byla tato tradice opět naplněna.

Letos však situace byla zdramatizována. Důsledkem špatných sněhových podmínek byl pořadatel požádán o možnost uspořádat v sobotu, před vlastními závody, závod mládeže hradeckého kraje 9.00 – 11.00 hod.cca 150 závodníků a v neděli závod mládeže libereckého kraje 9.00 – 11.00 hod.cca 400 závodníků. Oba závody se jely jako nominační pro Olympiádu mládeže. S přihlédnutím k této skutečnosti  pořadatel žádosti vyhověl.

Kapacita, a to jak počtem startujících tak počtem aut, byla na hraně možností. Díky ukázněnosti  závodníků, doprovodu a návštěvníků Benecka se podařilo všechny zmiňované  závody dokončit včas bez problémů technických, zdravotních a  především výsledkových /bez protestů/. Hlavních závodů se zúčastnilo v sobotu 300 a v neděli 250 závodníků.

Lyžařský areál byl po oba dny velmi pěkně připraven tak jako každým rokem. Poděkování patří pracovníkům ČKS SKI Jilemnice Standovi Henychovi. Za elektronické zpracování (startovka,výsledky,diplomy) vděčíme Michalovi Slabejovi  fa.Sportis. Za ekonomické zajištění této akce děkujeme ČAUS, ÚTVS ČVUT, ČVUT a PSL Praha. A nesmíme také zapomenout na pracovníky ÚTVS ČVUT Praha, kteří se též významně podíleli na úspěchu zmíněné akce.

Výsledky:

 

 

Fotogalerie:

V Praze dne 9. ledna 2018, Čestmír  Bulíř