Tisková zpráva - LSU 2017

Rok 2017 je pro univerzitní sport rokem světových univerziád. Mezinárodní federace univerzitního sportu (FISU) svěřila pořádání 28. Zimní světové univerziády kazašské Almaty. 29. Letní světová univerziáda se uskuteční od 19. do 30. srpna 2017 v tchajwanském Taipei City.

Česká výprava bude mít 203 osob. Z toho je 139 sportovců, 38 trenérů, 13 lékařů, fyzioterapeutů a masérů, 11 členů vedení (vedoucí, sekretář a hospodář výpravy atd.). Předpokládá se i účast dvou pracovníků České televize, stejně jako na ZSU 2017 v Almaty. Čeští reprezentanti budou startovat v 15 sportovních odvětvích z 22. V kolektivních sportech se zúčastníme soutěže v basketbalu žen a mužů, volejbalu žen a mužů a baseballu. V individuálních sportech budou startovat v atletice, golfu, judu, kolečkovém bruslení, lukostřelbě, moderní gymnastice, plavání, sportovní gymnastice, stolním tenise, šermu, tenisu a vzpírání. Jedná se o stejně početnou výpravu jako na LSU v jihokorejském Gwangju.

Česká akademická reprezentace by ráda navázala na úspěšné vystoupení vysokoškoláků, kteří z poslední Letní světové univerziády v Gwangju přivezli 9 medailí – 3 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile.

Účast na univerziádách je nedílnou součástí sportovní reprezentace České republiky, a tak se naši akademičtí reprezentanti zúčastní s významnou podporou MŠMT Letní univerziády 2017 s cílem dobře reprezentovat český univerzitní sport a ČR a dosáhnout co nejlepších sportovních výsledků a medailových umístění.

Organizační výbor očekává přes 12.000 sportovců a členů doprovodu ze 150 zemí.