Zimní pauza je u konce, týmy UFuL vstupují do základní části!

Zimní pauza je u konce, týmy UFuL vstupují do základní části!

 

3. března 2024 | UFuL | www.fotbal.cz/futsal

Začátek nové sezony pomalu klepe na dveře a milovníci meziuniverzitních soubojů se mají hned v úvodu na co těšit. Ročník 2024 startuje symbolicky v našem hlavním městě, kde VŠCHT změří síly s obhájci titulu z VŠE. Kvalitní podívanou slibuje také duel loňských čtvrtfinalistů v Českých Budějovicích, kam přicestují studenti Univerzity Karlovy, aby oplatili Jihočechům porážku z minulé sezony.

Univerzitní futsalová liga oficiálně odstartuje v pondělí 4. března v 16 hodin, kdy dojde k již zmiňovanému souboji mezi VŠCHT a VŠE. Loni se ve vzájemném duelu předvedli chemici ve výborném světle a dokázali s budoucími šampióny držet krok, ale ve druhém dějství přepnuli ekonomové na vyšší stupeň a nakonec si dokráčeli pro vítězství.

V úterý se UFL vrátí také na Moravu, konkrétně do Hradce Králové, kde tamní UHK přivítá MENDELU. Naposledy se tyto univerzity setkaly ještě v ročníku 2022, kdy byli výrazně úspěšnější loňští čtvrtfinalisté, kteří rozstříleli svého soupeře 12:3. I fanoušci v Čechách si ovšem v úterý přijdou na své, neboť do Prahy přijíždí Západočeská univerzita, kterou čeká oblíbený soupeř z Vysoké školy zdravotnické. Pražané by pravděpodobně na poslední vzájemný zápas nejraději zapomněli, jelikož z Plzně odjížděli s vysokým přídělem 14:2.

ZČU sice vyjíždí k prvnímu letošnímu zápasu na půdu svého soupeře, nicméně příznivci na západě Čech o futsalový zážitek ochuzeni nebudou, protože hned ve čtvrtek přivítají plzeňští medici soupeře ze severozápadu Čech – UJEP. Historicky se jedná o vůbec první vzájemný duel zmíněných soupeřů.

První ligový týden uzavře již zmíněný střet na jihočeské půdě. V sezoně 2023 to byly právě tyto celky, které opanovaly svou skupinu. Až vzájemný zápas rozhodl o tom, že z lepší výchozí pozice postupovali právě Jihočeši.


1. hrací týden:

Čechy jih

domácí

hosté

datum

čas

hala

VŠCHT

VŠE

4.3.

16:00

SH ČVUT Pod Juliskou 4, Praha 6 – Dejvice

JU

UK

7.3.

13:00

SH Lokomotiva, Třebízského 1044/1 České Budějovice

Čechy sever

domácí

hosté

datum

čas

hala

VŠZ

ZČU

5.3.

20:45

SH ČVUT Pod Juliskou 4, Praha 6 – Dejvice

UK Plzeň

UJEP

6.3.

15:30

SH Krašovská 32, Plzeň

Morava jih

domácí

hosté

datum

čas

hala

UHK

MENDELU

5.3.

20:00

SH Slavia, Víta Nejedlého 1216, Hradec Králové

KOMPLETNÍ ROZPIS ZÁPASŮ A VÝSLEDKY

ROZDĚLENÍ SKUPIN