Zdena Blašková je akademickou vicemistryní Evropy! Ke stříbru přidala dva bronzy!

Zdena Blašková je akademickou vicemistryní Evropy! Ke stříbru přidala dva bronzy!

 

Tři cenné kovy vybojovala Zdena Blašková z Ostravské Univerzity na Mistrovství Evropy univerzit, které se konalo na domácí půdě v Olomouci. Ke stříbru ze dvouhry, přidala bronz z týmové soutěže a stejnou medaili vybojovala také ve čtyřhře s Gabrielou Štěpánovou!

Obě studentky spolu před rokem oslavily zlato v soutěži družstev a stříbro ve čtyřhře na Evropských univerzitních hrách v Lodži. Bok po boku jim to zkrátka klape a do společné sbírky tak na univerzitní úrovni přidaly další úspěch.

„Mám tři medaile, to je přece fajn. Nejvíce si samozřejmě vážím stříbra ze singlu. Číňanka, co jsem proti ní hrála o zlato, byla opravdu moc dobrá. Slyšela jsem od nějakých rozhodčích, že vyhrála i v Číně nějaké univerzitní mistrovství, je o něco starší než já a celý život trénovala v Číně. V Anglii opravdu jen studuje,“ zhodnotila úspěšná česká stolní tenistka své výkony na šampionátu pro webové stránky českého stolního tenisu.

Do semifinále se probojovala bez ztráty jediného setu přes Chorvatku Franovičovou, Slovinku Mavriovou a další Chorvatku Pavlovičovou. V boji o finále pak přehrála 3:1 na sety Polku Annu Wegrzynovou. V dramatickém finále pak změřila síly Jiaqi Mengovou, čínskou stolní tenistkou, která reprezentovala Univerzitu v Nottinghamu.

Medaili studentky Ostravské univerzity vybojovaly také ve čtyřhře. Pár Zdena Blašková, Gabriela Štěpánová v prvním kole vyřadil chorvatskou dvojici Sara Susačová, Karla Franovičová 3:0 a ve čtvrtfinále si zajistil medaili výhrou 3:1 nad francouzským párem Clemence Chevallierová, Heloise Latourová. Dál už to nešlo, v semifinále český pár prohrál se sehranou sesterskou dvojicí Anna a Katarzyna Wegrzynové z Polska 0:3. Byla z toho bronzová medaile.

A té se český tým dočkal ještě jednou! Celkově třetí medaile zůstala doma díky třetímu místu v týmové soutěži, ve které úspěšnou dvojici doplnila Markéta Koloničná. Z dalších českých hráček se v soutěži představila Jana Vašendová z VŠB-TU Ostrava, která v prvním kole vyhrála nad Marií Ribeiro Matosovou z Portugalska 3:0 a v osmifinále nad Slovinkou Katarinou Stražarovou 3:2. Ve čtvrtfinále pak její další postup ukončila Polka Anna Wegrzynová.