Závod v rámci Pražského MTB poháru přilákal na Zličín o víkendu stovky bikerů. Akademickými mistry jsou Jan Zatloukal a Zuzana Šafářová!

Závod v rámci Pražského MTB poháru přilákal na Zličín o víkendu stovky bikerů. Akademickými mistry jsou Jan Zatloukal a Zuzana Šafářová!

 

16. června 2023 | ČAUS | Cyklistika MTB XCO

V sobotu 3. června proběhl na Zličíně závod 3. kola Škoda Pražského MTB poháru v rámci kterého se jelo Akademického mistrovství ČR 2023. Závody přilákaly na start stovky bikerů z celé republiky i ze zahraničí. Akademické tituly mistrů republiky si odváží Jan Zatloukal, student Moravské VŠ Olomouc, a Zuzana Šafářová, studentka Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. 

Přesto, že závody byly velmi napínavé a dramatické, oba zmiňovaní sportovci a současně čeští reprezentanti do 23 let v sobotním programu dominovali jak v hlavních kategoriích závodu, tak zároveň mohli slavit i tituly Akademických mistrů pro rok 2023.

“V kategorii mužů se krátce po startu odpoutal Jan Zatloukal (Moravská univerzita Olomouc/Nutrend Specialized Racing)od dvojice pronásledovatelů, kterou tvořili Lukáš Elčkner (VŠ Newton/Jaroslav Kulhavý Cycling Team) a Josef Kunášek (VŠ polytechnická Jihlava/Bikepart Cycling). Zatímco Jan Zatloukal si svůj náskok kontroloval až do cíle, za ním se rozpoutala opravdová cyklistická bitva o akademické stříbro a bronz. Nástupem v závěru posledního kola se na druhou příčku probojoval Lukáš Elčkner a pozici si udržel, bronz si ze Zličína odváží Josef Kunášek.

Zajímavostí je, že Jan Zatloukal se svým vítězstvím stal už trojnásobným úřadujícím mistrem naší země. Po mistrovských titulech v kategorii U23 a Short tracku mu nově náleží i trikot pro nejlepšího akademika České republiky. ” uvádí na webu prahamtb.cz.

Sobotní závod mužů byl divácky zajímavý – Foto: Pavel Křikava 

Boj mezi ženami o mistrovský dres do posledních metrů

“Mezi ženami se souboj o mistrovský dres odehrával od prvních do posledních metrů mezi dvěma českými reprezentantkami do 23 let, Zuzanou Šafářovou (Jihočeská univerzita/Rouvy Specialized) a Anetou Novotnou (Česká zemědělská univerzita v Praze/Aspire Opportunity Brno). Více sil měla v posledních metrech závodu Zuzana Šafářová a mimo prestižního dresu české akademické šampionky si jako všichni medailisté odváží i šanci na zisk hodnotného stipendia. Třetí místo v sobotním závodě žen vybojovala ukrajinská reprezentantka Maria Orekhova (Decathlon Cycling Team) pro bronz v akademickém závodě si dojela čtvrtá v celkovém pořadí, Lucie Nedomlelová (Technická univerzita v Liberci/Czech MultiSport Coaching).” popisují napínavý závod na webu prahamtb.cz.

Nejlepší čeští bikeři – vysokoškoláci. Foto: Pavel Křikava  

“Teplé a slunečné počasí provázelo účastníky bikovým víkendem na Zličíně. Početná startovní pole všech vypsaných kategorií, ale i vysoký počet doprovodů a diváků potvrzoval, že Češi jsou sportovním a cyklistickým národem.” doplnili závěrem na webu prahamtb.cz.

Fotogalerie AM ČR 2023 V MTB XCO


 

Výsledky

Výsledky muži

  1. Jan  Zatloukal Jan (Moravská VŠ Olomouc)
  2. Lukáš Elčkner (VŠ Newton)
  3. Josef Kunášek (VŠPJ)

Výsledky ženy

  1. Zuzana Šafářová (JU)
  2. Aneta Novotná (ČZU)
  3. Lucie Nedomlelová (TUL)

Kompletní výsledky AM ČR 2023 v MTB XCO ke stažení