UFuL: Postup ze skupiny jsme měli v hlavách od začátku, neskrývá ambice král střelců Hajník

UFuL: Postup ze skupiny jsme měli v hlavách od začátku, neskrývá ambice král střelců Hajník

 

14. června 2023 | UFuL | Univerzitní futsalová liga ČAUS

Nejlepší střelec dosavadního průběhu sezony, Ondřej Hajník, má na zeleném pažitu úplně opačné úkoly. Přesto bylo jeho 10 branek hlavním katalyzátorem postupového úspěchu týmu UHK, který se vůbec poprvé představí v play-off Univerzitní futsalové ligy.

„Nebylo vůbec jednoduché dostat se do play-off. Musím vyzdvihnout celý náš tým, protože do každého zápasu jsme dali maximum a postup ze skupiny je odměna za skvěle odvedenou práci. Jelikož je to naše premiérové play-off, tak do zápasů přijdeme maximálně připraveni a podáme nejlepší výkon, který bude v našich silách,“ popisuje kanonýr cestu za největším úspěchem univerzity z Hradce Králové.

Konečným 2. místem se hráči UHK paradoxně vyhnuli vicemistrům z Báňské a o účast ve Final four si zahrají s Ostravskou univerzitou. Bylo to také jedno z témat v kabině? „Možného soupeře jsme neprobírali. Jdeme do každého zápasu s jasným cílem vyhrát. V posledním utkání ve skupině se nám bohužel nepodařilo zvítězit, a právě proto postupujeme z druhého místa. Cíl to znovu neopakovat je před čtvrtfinále jasný,“ vrací se k poslednímu duelu ve skupině.

Nejvydařenějším zápasem a doposud největším překvapením celé sezony bylo vítězství proti Masarykově univerzitě, ve kterém vstřelil všechny 4 góly svého týmu. „Postup ze skupiny jsme měli v hlavách hned od začátku. Podařilo se nám poskládat dobrý tým, a tak jsme věděli, že dokážeme potrápit i ty nejlepší. Zvládnutý zápas proti loňskému mistrovi nám tuto myšlenku jen potvrdil. Jsem rád, že jsme tenhle těžký duel zvládli. Za mými čtyřmi brankami stojí především skvělý výkon celého týmu,“ neskrývá Hajník ambice.

„Jsem rád, že se mi skupina gólově vydařila a doufám, že mi střelecká forma vydrží i do play-off. Některé situace na tréninku nacvičujeme, ale máme natolik kvalitní tým, že někdy postačí improvizace,“ oceňuje kvality svých spoluhráčů 21letý hráč, který se po skupinové fázi drží na čele tabulky střelců.

Fotbalové hřiště je prostorem, kde se futsalový kanonýr pohybuje na pozici obránce a dopředu ho to samozřejmě láká i tam. „Ve futsalu mám jinou roli a dostávám se více do zakončení než na fotbalovém hřišti, kde si plním spíše defenzivní povinnosti,“ porovnává své odlišné role na zeleném pažitu a palubovkách.

Loni ještě oblékal dres Chrudimi v Juniorské lize futsalu a nyní ve stejném sportu pokračuje na univerzitní úrovni. „Fotbal byl pro mě vždy prioritou a futsal jsem bral spíše jako doplněk během zimní přestávky pro zlepšení kondice a techniky s míčem. Na jiných palubovkách zatím nehraju, ale doufám, že se to změní, protože mě futsal baví čím dál víc,“ popisuje hráč divizní fotbalové Čáslavi své priority.

Čtvrtfinále se odehraje na soupeřově půdě, ale poprvé také dvojzápasovým systémem před domácími fanoušky, kteří jsou bezkonkurečně těmi nejlepšími v lize. „Vždy je dobré mít v zádech někoho, kdo vás podporuje. Naši fanoušci umí vždy vytvořit skvělou atmosféru. Jsem rád, že s nimi můžeme sdílet naše úspěchy.“

Nemohli bychom se vůbec divit, kdyby hradečtí fanoušci dorazili podpořit své oblíbence během jejich úvodního představení v play-off také do Ostravy. „Zatím o tom žádnou informaci nemám, ale byl bych samozřejmě velmi rád, kdyby si naši fanoušci udělali čas a přijeli nás podpořit,“ vyzval nepřímo hrdina hradeckých barev domácí kotel.