Tenista Jermář se vrací do Chengdu, společně s dalšími se pokusí navázat na české univerziádní úspěchy

 


Foto: Český tenisový svaz

Na blížících se Letních světových univerzitních hrách v Chengdu čeká na českou výpravu nabitý tenisový program. V Sečuánském mezinárodním tenisovém centru poměří síly s nejlepšími vysokoškolskými tenisty světa a ve hře je celkem sedm medailových sad. Tenisový turnaj započne prvními zápasy dvouhry 29. července, finálové zápasy se pak uskuteční 5. a 6. srpna. Českými nadějemi budou Jan Jermář, Nelly Kněžková, Victor Sklenka a Anastasia Polách – všichni se představí ve dvouhře, čtyřhře i smíšené čtyřhře. 

Jednou z hlavních tváří českého týmu bude na univerziádě Jan Jermář. Vítěz čtyřhry na turnaji ITG v Casablance z loňského roku se momentálně ve světovém žebříčku čtyřhry nachází na 879. místě, tedy 224 příček za svým dosavadním maximem. Spoluhráčkou studenta Ostravské univerzity bude v Číně Anastasia Polách. 

Jermář se jako jeden z mála hráčů vrací do známého prostředí. „V Chengdu už jsem jednou byl na juniorském turnaji, takže prostředí znám dobře a doufám, že to bude mírnou výhodou,“ pochlubil se několikanásobný vítěz juniorských trofejí předchozí zkušeností. „Byl bych rád, kdyby na zápasy přicházeli diváci nebo ostatní sportovci, kteří by udělali správnou atmosféru velkého turnaje,“ dodal.

Tenisové kvarteto se v zemi středu pokusí navázat na předchozí tenisové úspěchy, které Česko zaznamenalo na letních univerziádách. Kateřina Vaňková přivezla v roce 2013 z ruské Kazaně bronz ve dvouhře, na posledním šampionátu v Neapoli, který se konal před čtyřmi lety, zabodovala ve smíšené čtyřhře dvojice Dominik Kellovský – Anastasia Zarycká, jež vybojovali stříbrnou medaili.

„Na hry se nesmírně těším, je to pro mě velká čest, že budu moct reprezentovat Česko. Mým cílem je samozřejmě jít kolo od kola a věřit, že se mi podaří dosáhnout vysněné medaile. Vím ale, že konkurence je obrovská, takže budu chtít předvést to nejlepší, co umím a bojovat o každý míč,“ má před turnajem jasno Jermář. 

Držíme palce, ať se to vydaří! 

ČESKÁ NOMINACE

Jermář Jan dvouhra, čtyřhra, mix 1 Ostravská univerzita
Kněžková Nelly dvouhra, čtyřhra, mix 2 University of Hawai at Manoa (USA)
Polách Anastasia dvouhra, čtyřhra, mix 1 Ludwig Maximilian University Munich (GER)
Sklenka Victor  dvouhra, čtyřhra, mix 2 Idaho State University (USA)