Sobotní časovku na Temelíně ovládli Jakub Kučera a Denisa Slámová

Časovku jednotlivců ovládl mezi akademiky Jakub Kučera, reprezentant Univerzity Pardubice, a mezi ženami zvítězila Denisa Slámová reprezentující soukromou VŠ AMBIS. Závod Akademického mistrovství ČR v silniční cyklistice 2021 v časovce se odjel v rámci Velké ceny Temelína v sobotu 14. srpna 2021.

Velká cena Temelína se dostává stále více do povědomí (nejen) cyklistické veřejnosti. Dokladem toho jsou každoročně rostoucí počty účastníků, ale také postupně narůstající kvalita startovního pole.

Velké věci se však začaly dít až na konci startovního pole, když přišli na řadu akademici a muži z kategorie 20 – 29 let. Do té doby zdánlivě nedosažitelná meta 27 minut byla rázem překonána hned šesti závodníky. A vítěz závodu Henri Uhlig (Rad-net ROSE Team) se dokonce dostal na čas 25:51! Nejlepší ze studentů, Jakub Kučera, se dostal do cíle v čase 26:53.77 a nejlepší studentka, Denisa Slámová, si pro zlato dojela s časem 31:15.77.

Další fotky: Galerie AM ČR v silniční cyklistice 2021