Škodovka získala na akademickém mistrovství ČR deset medailí

13. ledna 2022 | plzensky.denik.cz

První větší atletickou akcí tohoto roku bylo pondělní halové akademické mistrovství ČR na pražském Strahově. Atleti Škody Plzeň získali v barvách svých univerzit deset medailí.

Zleva Marek Páník, Anna Suráková, Daniel Kabyš, Linda Suchá a Barbara Píchalová. | Foto: fb AK Škoda Plzeň

Zlatý double vybojovala Linda Suchá (ZČU Plzeň), která nenašla přemožitelku ve skoku dalekém (6,09 metru) a v trojskoku (13,13 m).

Dva cenné kovy získala také běžkyně Anna Suráková (ZČU Plzeň), jež na trati 1 500 metrů proťala cílovou pásku jako první v čase 4:48,22 minuty a na distanci 800 metrů díky svému halovému osobnímu rekordu 2:09,55 min. vybojovala stříbro.

Jednadvacetiletá Suráková porazila v běhu na 800 metrů svoji klubovou kolegyni a specialistku na čtvrtku Terezu Petržilkovou (UK FTVS Praha), která skončila třetí časem 2:14,20 min. Závod vyhrála hvězdná atletka Lada Vondrová.

Akademickým mistrovským titulem se blýskl Daniel Kabyš (ZČU Plzeň), který zvládl hladkou čtvrtku za 49,51 vteřiny.

Za zlato jsem šťastná, ale představovala bych si lepší výkon, říká Suchá
Dvě bronzové medaile získali překážkáři Barbara Píchalová (ZČU Plzeň) a Marek Páník (UK LF Plzeň Praha). Devatenáctiletá sprinterka byla v cíli šedesátimetrové trati překážek za 8,74 sekundy. Páník si na stejné trati vylepšil osobní maximum na 8,20 vteřiny.

Bez medailí nezůstala ani dvojčata Jakub a Michal Forejtovi (oba ČZU Praha), kteří soutěžili v kouli. Jakub vybojoval díky novému halovému osobnímu rekordu 16,49 metru stříbro a Michal byl třetí výkonem 16,27 m.

Závodníci dostávali za své výkony body, pokud se umístili na prvních deseti příčkách. V pořadí družstev žen byla druhá ZČU Plzeň za první UK FTVS Praha. Mezi muži byla plzeňská univerzita až devátá. Celkově skončila ZČU Plzeň na třetím místě. Západočeskou univerzitu reprezentovalo sedm atletů a šest atletek.