Premiérový ročník GSport ligy univerzit zná vítěze. Radují se hráči VŠB-TU Ostrava

Premiérový ročník GSport ligy univerzit zná vítěze. Radují se hráči VŠB-TU Ostrava

 

12. července 2023 | ČAATS

V termínu 26. – 28. května se uskutečnilo premiérové finále mezinárodní GSPORT ligy univerzit. Praha hostila po tři soutěžní dny čtyři univerzitní týmy, které se do final four probojovaly z online kvalifikace české a zahraniční skupiny. Do offline finálového klání se probojovaly esportové týmy VŠB-TU Ostrava, Univerzity Pardubice, Univerzity sv. Cyrila a Metoděje v Trnavě (SVK) a Univerzity aplikovaných věd v Kajaani (FIN).

V pátek a v sobotu se uskutečnily semifinálové boje, ve kterých proti sobě nastoupily týmy z Pardubic a Trnavy, druhou semifinálovou dvojici vytvořili hráči z univerzity v Kajaani a VŠB-TUO. V obou semifinále byli úspěšnější zástupci českých univerzit, kteří se v neděli proti sobě postavili ve velkém finále.

Ačkoliv tým z Univerzity Pardubice ovládl hru CS:GO, hráči VŠB-TUO zvítězili ve všech třech zbývajících disciplínách (ve hře FIFA, malé kopané i v GSPORT překážkové dráze) a zaslouženě se stali prvními šampiony GSPORT ligy univerzit. Domů si kromě sponzorských cen hráči odvezli i hlavní finanční výhru ve výši 1000 eur.

GSPORT liga univerzit je novým projektem Univerzity Karlovy a jejího partnera E4S Czech s.r.o., který v sobě propojuje gaming a sport. Jedná se o novinku nejen pro nejstarší českou univerzitu, ale také v celosvětovém měřítku. Podporu celému projektu vyjádřil svou účastí na finále i místopředseda Vlády ČR pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Tisková zpráva Finále mezinárodní GSport ligy univerzit

Další ročník začíná v říjnu 2023. e4sczech.cz/gsport-liga-2024

Foto: FB Gsport – Gaming and Sport