Pojďme do toho! Let’s IDUS! Oslavy Mezinárodního dne univerzitního sportu budou opět 20. září

Pojďme do toho! Let’s do this! Let’s IDUS!

 

21. června 2022 | FISU | Newsletter

Mezinárodní den univerzitního sportu (IDUS) je už za tři měsíce a my jsme rádi, že opět můžeme oslavit tento výjimečný den! Cílem tohoto krátkého zpravodaje je poskytnout Vám užitečné dokumenty a informace, které vám pomohou co nejlépe se připravit na Vaše akce v roce 2022.

„Jsem rád, že každý rok vidím všechny aktivity, které se po celém světě odehrávají v rámci Mezinárodního dne univerzitního sportu – IDUS – a rád bych Vám všem poděkoval za velké nasazení. Nemysleme v tento výjimečný den jen na sport, ale berme tento sjednocující den jako příležitost usilovat a realizovat sport a cvičení denně, nechat ho stát se součástí každodenního života na koleji i našich rutin. Přejeme vám při tom hodně radosti a úspěchů!“

Leonz Eder, úřadující prezident FISU

Přečíst celý článek >>

 

Je čas připravit se na Mezinárodní den univerzitního sportu – 2022!

Každoroční Mezinárodní den univerzitního sportu (IDUS) se vrací 20. září 2022. IDUS, oficiálně vyhlášený organizací UNESCO, získává v průběhu let na síle a popularitě mezi studenty, univerzitami, sportovními federacemi a kluby pořádajícími vlastní akce po celém světě.

IDUS pomáhá vytvářet vazby mezi univerzitami a jejich místními komunitami, přičemž hlavní roli hraje sport, fyzická aktivita a zdravý životní styl.

IDUS je platforma pro výměnu nápadů, osvědčených postupů, výzev a příležitostí v rámci univerzitního sportu a jeho prostřednictvím po celém světě. Slavnostní den představuje příležitost ke sdílení znalostí o klíčových otázkách týkajících se rozvoje sportu a univerzitního sportovního hnutí po celém světě a ke zlepšení povědomí o důležitosti sportu ve vzdělávacích institucích, stejně jako o poslání FISU, aktuálních programech, politikách a priority.

Přečíst celý článek >>

 

Potřebujete pomoc s organizací nebo propagací vaší akce IDUS?

Naše pokyny pro pořádání akce IDUS jsou k dispozici a k propagaci své akce můžete použít náš oficiální propagační materiál FISU.

Jak začít? “Starter Kit”>>

IDUS 2021 jsme oslavili velmi pestře

Šestý ročník Mezinárodního dne univerzitního sportu (IDUS) byl oslavován v pondělí 20. září 2021 různými aktivitami souvisejícími s univerzitním sportem po celém světě. Mezinárodní akce, kterou vyhlásilo UNESCO, oslavuje univerzitní sportovní hnutí a podporuje zdraví a pohodu univerzitních sportovních komunit. FISU také vyzývá své členy, aby organizovali aktivity a sdíleli své oslavy s cílem zvýšit povědomí o samotném dni.

Přečíst celý článek >>