Na VŠTE v Českých Budějovicích ocenili úspěšné sportovce

Na VŠTE v Českých Budějovicích ocenili úspěšné sportovce

 

Bronzoví hokejisté univerzitního mužstva Black Dogs Budweis VŠTE

2. července 2022 | Budějcká Drbna | budejcka.drbna.cz/zpravy

Na Vysoké škole technické a ekonomické (VŠTE) ocenili dvě desítky svých studentů. Rektor Vojtěch Stehel jim poděkoval za výbornou reprezentaci školy. Mezi oceněnými byli například hokejisté školního týmu Black Dogs, kteří uhráli 3. místo v Univerzitní hokejové lize.

„Prioritou je pro nás kvalitní vzdělávání, ale po vzoru západních univerzit považujeme podporu vysokoškolského sportu za jeden z našich základních kamenů. Právě při sportu se utváří přátelství, upevňují se nejrůznější schopnosti jako je právě překonávání překážek nebo snaha o dosažení cíle. Pro život mladých lidí to je velmi cenná výbava, která může být rozhodující pro budoucí úspěšnou kariéru,“ uvedl v tiskové zprávě rektor Vojtěch Stehel.

Mezi oceněnými byli hokejisté školního týmu Black Dogs, kteří uhráli třetí místo v Univerzitní hokejové lize. V individuálních oceněních se objevili například vicemistryně světa a mistryně Evropy jachtařka Michaela Pavlišová, několikanásobný mistr republiky badmintonista Tomáš Švejda a plavec Jonáš Kešnar. Ten sklidil velký aplaus za 5. místo na tokijské paralympiádě v polohovém závodě na 200 metrů.

„Škola mi umožňuje, abych se na závody mohla dobře připravit. To je u jachtingu, kde jsou podmínky a voda vždy jiné, velmi důležité,“ uvedla Michaela Pavlišová, studentka Technologie a řízení dopravy, vicemistryně světa a mistryně Evropy na katamaranu Tornado ve dvojici s bratrem Markem.

Hokejistům pogratulovali také zástupci extraligového HC Motor České Budějovice prezident Roman Turek a generální manažer Stanislav Bednařík. Do klubové Dvorany slávy byli uvedeni končící hráči Radek Sitter, Martin Koupal, Jakub Šuhaj a Jan Fiala, a také spoluzakladatel týmu, bývalý rektor Marek Vochozka.

Někteří ocenění hokejisté Black Dogs Budweis VŠTE s trenéry

„Po dvou kvůli covidu nedohraných sezonách byla ta letošní opravdu speciální. Kluci kromě hokejových kvalit na ledě nechali srdce, a proto jsme za sebou v tabulce i play off nechali řadu zvučných a početnějších univerzit z Čech i Moravy,“ ocenil své svěřence trenér David Oulík.

Na VŠTE působí vedle hokejistů, fotbalistů a florbalistů, kteří se účastní soutěží České asociace univerzitního sportu, také například Šachová akademie nebo e-gamingový spolek Mighty Eagles.