Ministryně Valachová přijala nejúspěšnější sportovce MŠMT

Ministryně Valachová přijala nejúspěšnější sportovce MŠMT

 

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová dnes přijala nejúspěšnější sportovce resortu MŠMT za rok 2015. Přijetí se zúčastnilo 60 sportovců, kteří získali medaile na vrcholných sportovních soutěžích v roce 2015. Akademickou reprezentaci České republiky zabezpečují Česká asociace univerzitního sportu (ČAUS) a Vysokoškolské sportovní centrum MŠMT.

Česká asociace univerzitního sportu sdružuje ve 46 vysokoškolských sportovních a tělovýchovných jednotách kolem 25 tisíc členů. Tato multisportovní asociace zajišťuje a koordinuje účast akademické reprezentace České republiky na vrcholných soutěžích pořádaných Mezinárodní federací univerzitního sportu (FISU) a Evropskou asociací univerzitního sportu (EUSA). Jedná se především o světové univerziády a akademická mistrovství světa. Vysokoškolské sportovní centrum MŠMT je organizační složkou státu a zajišťuje přípravu pro sportovce v kategorii dospělých a mládeže.

“Bylo moc příjemné ocenit mladé sportovkyně a sportovce, protože ti jsou budoucností sportu v České republice. Věřím, že toto malé ocenění z rukou ministryně školství bude pro ně motivací a že budou dál s chutí bojovat o ty nejcennější kovy. Uvědomila jsem si také, že by pro tyto mladé sportovce bylo nejpříjemnější, kdybych byla přítomna jejich konkrétnímu sportovnímu utkání a zápasu o medaile. Přislíbila jsem jim tedy, že v roce 2016 pocítí přízeň ministryně školství dvojnásob, jednak jako univerzitní sport, a že budu také přítomna jejich konkrétnímu zápasu a utkání,” řekla k ocenění akademických sportovců ministryně Valachová.

Na ceremoniálu byli přítomni sportovci, kteří získali medaile na vrcholných sportovních soutěžích v roce 2015 v atletice, basketbalu, biatlonu, bridži, judu, kanoistice, lyžování, plavání, v sportovní střelbě, stolním tenisu a v šermu.