Limit těsně unikl. Náplastí je pro Ludvíka švédské stříbro

Limit těsně unikl. Náplastí je pro Ludvíka švédské stříbro

 

13. dubna 2021 | Zdroj: berounsky.denik.cz

Bazény v České republice jsou i nadále uzavřené a závody se konat nemohou. A tak česká plavecká špička, mezi kterou je i berounský plavec Tomáš Ludvík, odjela na závody do Stockholmu, kde se konal od 8. do 11. dubna podnik Swim Open. Ludvík si z něj odvezl skvělé druhé místo, nicméně trochu litoval neúspěšného útoku na limit na evropský šampionát.

Zdroj: FB AŠMB oddíl plavání

Ve švédské metropoli se všichni plavci snažili zaplavat co nejlepší výkony, protože zde mohli splnit limity na ME popřípadě OH v Tokiu.

S tímhle cílem jel na závody i Tomáš Ludvík, který se snažil splnit limit na evropský šampionát v jeho nejsilnější disciplíně 200 metrů znak. Přestože zaplaval svůj nejlepší osobní rekord v tomto roce a umístil se na krásném druhém místě, tak časem 2:00,43 dosáhl „pouze“ na B limit. Za limitem A zůstal přitom jen o pověstný „dohmat“ (0:00,08), o to větší byl jeho smutek.

Nyní musí doufat, že v Pardubicích, kde se koncem dubna bude konat Velká cena Pardubic, bude mít formu a pomůže mu rychlá voda. Tam se totiž zaplavat limit A na evropský šampionát ještě dá, protože jde o kvalifikační závody na OH v Tokiu, ME v Budapešti a Světové univerzitní hry (dříve Světová univerziáda, opraveno ČAUS) v Chengdu.

V ostatních disciplínách si vedl David Ludvík ve Stockholmu také velmi dobře: byl osmý na 50 metrů znak, devátý na 100 metrů znak, šestnáctý na 200 metrů polohový závod a dvacátý na 200 metrů volný závod.