Futsalisté VŠE jsou po finálovém dramatu novými ligovými mistry!

Futsalisté VŠE jsou po finálovém dramatu novými ligovými mistry!

 

Mistři Univerzitní futsalové ligy pro rok 2023 – hráči Vysoké školy ekonomické v Praze. Foto: Karin Tylová

Dvoudenní Final Four Univerzitní futsalové ligy v Ostravě dospělo do úplného konce a z moravskoslezské metropole odjeli jako nejšťastnější hráči pražské VŠE, kteří si pověsili na krk zlaté medaile! Ve finále si „ekonomka” poradila s techniky z ČVUT. V závěru zápasu obrátila jeho stav a po vítězství 2:1 stanula na nejvyšším stupínku. Třetí místo vybojovala domácí Ostravská univerzita, která v boji o bronz porazila obhájce titulu z Masarykovy univerzity.

Vše odstartovalo prvním semifinálovým dnem, kdy se ve zbrusu novém City Campusu Ostravské univerzity představila nejlepší čtveřice týmů letošního ročníku. Mezi favority zcela jistě patřili dosavadní šampioni z MUNI, kteří v posledních třech letech kralovali univerzitnímu futsalu a doposud ani jednou nechyběli v ligovém finále.

V semifinále narazili stejně jako loni na ČVUT a v první půli se znovu jednalo o vyrovnanou bitvu, která tentokrát branku nenabídla. Do druhého dějství vstoupili lépe Pražané, kteří vstřelili úvodní gól a po vyloučení jediného brankáře brněnského týmu Moslera kompletně převzali otěže zápasu. Ten nakonec skončil jejich suverénním vítězstvím 6:1 a svěřenci Tomáše Wágnera slavili společně s kotlem fanoušků, který za nimi do Ostravy vycestoval, nejen zisk první ligové medaile, ale také premiérový postup do finále a odplatu za těsnou porážku z loňského roku.

Druhý semifinálový duel byl tím nejočekávanějším a do ochozů ostravské haly si na něj našlo cestu plné hlediště domácích diváků, kteří vytvořili neuvěřitelnou atmosféru a hnali tým OSU kupředu. I díky tomu bylo k vidění spoustu šancí a drama až do samého závěru. Základní hrací doba vítěze nepřinesla a za stavu 4:4 se tak šlo do prodloužení. V něm podržel hosty z VŠE důležitými zákroky gólman Martin Kučera a ekonomové tak díky vstřelené brance oslavili výhrou 5:4 historický postup do finále.

V ostravském Final Four byla k vidění řada akcí, svým futsalovým uměním pobavil v dresu Ostravské univerzity například akademický reprezentant z AMS 2022 v Braze Matyáš Blahuta. Foto: Martin Boška

Zklamaní hráči domácí Ostravské univerzity však nakonec ze sezony neodešli s prázdnou. V bitvě o bronz zvítězili nad šampiony z Masaryčky 7:3 a před zraky plné tribuny fanoušků mohli slavit druhý cenný kov v letošní sezoně. Ten první vybojovali v září na Českých akademických hrách v Olomouci, kde získali stříbro. Nepříliš radosti bylo naopak na straně hráčů Masarykovy univerzity, kteří vůbec poprvé v lize nepřivezli do Brna medaili a letošním ročníkem tak skončila jejich nadvláda univerzitnímu futsalu.

Ještě než došlo na finálový zápas, bylo v City Campusu pořádně rušno. Předzápasem finálového duelu univerzitní ligy byl totiž vrchol letošního ročníku Poháru Svazu futsalu České republiky, ve kterém se proti sobě postavil český mistr Interobal Plzeň a Helas Brno. Zápas nakonec patřil účastníkovi Ligy mistrů, který nad jihomoravským celkem zvítězil vysoko 8:1 a oslavil tak své první pohárové prvenství.

Loňské pražské Final Four UFUL přivítalo derby dvou domácích týmů v boji o bronz. O rok později se nyní týmy ČVUT a VŠE potkali v rozhodujícím utkání znovu, tentokrát v ostravském finále. Ačkoliv úvod zápasu vyšel lépe technikům, kteří vstřelili již v páté minutě úvodní gól a výborně chytající Peter Tarr je držel po dlouhou dobu ve hře o titul, v samém závěru předvedli ekonomové parádní obrat a po vítězství 2:1 nakonec oslavili zisk mistrovské trofeje. Velký podíl na tom měl nejlepší střelec soutěže Ondřej Žežulka, který v sezoně nastřílel neuvěřitelných 19 branek a také výborně chytající Martin Kučera, jenž letos vyměnil trenérskou lavici svého týmu za rukavice.

Sehrané útočné duo Begič – Žežulka. V letošním ročníku Univerzitní futsalové ligy vystřílelo svému týmu mistrovský titul. Foto: Martin Boška

Gratulujeme medailistům i všem zúčastněným týmům! Už se nemůžeme dočkat čtvrtého ročníku.

Kompletní galerii z Final Four UFUL 2023 najdete ZDE.

 

ZÁZNAM FINÁLE UNIVERZITNÍ FUTSALOVÉ LIGY 2023 – VŠE vs. ČVUT 2:1

FINAL FOUR UFUL 2023

Semifinále
ČVUT vs. MUNI 6:1 (0:0)
OSU vs. VŠE 4:5 (3:2) po prodloužení

Zápas o třetí místo
OSU vs. MUNI 3:7 (1:1)

Finále
ČVUT vs. VŠE 1:2 (1:0)

PŘEHLED MEDAILISTŮ UNIVERZITNÍ FUTSALOVÉ LIGY

2021
1. místo – Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava
2. místo – Masarykova univerzita v Brně
3. místo – Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

2022
1. místo – Masarykova univerzita v Brně
2. místo – Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava
3. místo – Vysoká škola ekonomická v Praze

2023
1. místo – Vysoká škola ekonomická v Praze
2. místo – České vysoké učení technické v Praze
3. místo – Ostravská univerzita