Fotbalová aréna byla svědkem epických gladiátorských soubojů. Akademické tituly vybojovali Míl a Treglerová

Fotbalová aréna byla svědkem epických gladiátorských soubojů. Akademické tituly vybojovali Míl a Treglerová

 

V sobotu 23. března rozložil Gladiator Race svůj překážkový svět znovu v centru města Hradec Králové. Tentokrát využil možnost podívat se do útrob nově vzniklého fotbalového komplexu a jeho vnitřních i venkovních prostor. Zázemí moderního stadionu poskytlo závodníkům dostatek komfortu i zábavy. Součástí závodu byl již 6. ročník Akademického mistrovství republiky v překážkovém běhu Gladiator Race.

Velmi atraktivní trasa kolem řeky Orlice byla náročná především díky překážkám, které prověřily komplexní připravenost běžců.  Díky příznivému průtoku řeky Orlice bylo možné zařadit do trasy závodu pontonové přemostění, což bylo jedna z nejzajímavějších míst na trati letošního ročníku a mnozí účastníci okusili chladné vody hradeckého vodního toku. O skvělou atmosféru závodu se krom možnosti prohlédnout si zblízka multisportovní komplex postaral i bohatý doprovodný program a aktivační stánky partnerů.

Nejlepšími akademiky se stal Marek Míl (ČZU Praha) a Michaela Treglerová (UK FTVS).

Závodní program odstartoval dopoledne dětskými závody. Nejrychlejší časy dosáhli Laura Sviteková a Ondřej Havelka (KIDS I.), Tereza Havlíčková a Radim Beneš (KIDS II). Krátce po poledni byla odstartována závodní kategorie RACE, jejíž součástí bylo i VI. Akademické mistrovství ČR. Nejrychlejšími závodníky kategorie RACE se stali Marek Míl a Zuzana Kocumová. Tradičně početné bylo i startovní pole v kategoriích OPEN a FUN, které jsou určeny spíše pro méně ambiciózní závodníky a začátečníky. Oživení přinesl i armádní tým aktivních záloh, který si na vlastní kůži vyzkoušel „gladiátorský přijímač“.

O skvělou atmosféru celého dne se krom samotných závodníků staral celý organizační tým a všichni partneři se svými aktivačními programy. To vše podtrhl bohatý doprovodný program určený po závodníky, ale i pro početnou diváckou veřejnost.

Závěrem je třeba poděkovat všem partnerům závodu, Městu Hradec Králové a fotbalovému oddílu FK Hradec Králové za podporu. Dále pak organizacím, které umožnili uspořádání mistrovských soutěží v rámci série Gladiator race, jimž je Česká asociace univerzitního sportu.

Zdroj: TZ Gladiator Race