LSU Gwangju 2015: České fotbalistky postupují do čtvrtfinále

České fotbalistky dnes remizovaly s Tchaj-wanem 1:1 (0:1), takže postupují do čtvrtfinále!

• Taiwan – ČR. 1:1 (1:0) Gól: 70. Benýrová
  • Sestava : Sladká – Dědinová, Bartoňová, Janků, Benýrová – Malinová (43. Ivaničová), Cahýnová, Svitková (90. Ondřejková) , Chlastáková (90. Šturmová) – Necidová, Matoušková (46. Němečková)

“Poslední utkání ve skupině jsme hráli na stadionu v Mokpo s krásnou fotbalovou atmosférou. Proti soupeři, který měl 9 hráček z národního týmu jsme měli víc ze hry a taky jsme si vypracovali více gólových šancí. Bohužel po rychlém průniku jsme ve 23. minutě dostali gól na 1:0. Naše šance přibývaly, hlavně střely Bartoňové, Cahýnové a průnik Ivaničové, Necidové, střely do břevna v těsném odrazu před brankovou čarou, mohli jsme vstřelilt gól. Úplně nejblíž jsme byli šanci na vstřelení gólu z pokutoveho kopu. Po průniku Svitkové, která přípravila přihrávkou kolem stoperky šanci Bartoňové, která po dlouhé kličce na brankářku v pokutovém území byla zastavena faulem. Penaltu Svitkové dobře chytající brankářka vyrazila. Z několika rohů jsme mohli skórovat, ale soupeřky vykopávaly míče ve třech šancích z brankové čáry. Utkání stupňovalo tempo a napětí. V 70. minutě po souboji Ivaničové s obránkyni a průniku zprava do pokutového území na zadní tyči Benýrová ve skluzu střelou od tyče vyrovnala na 1:1. Pak jsme ještě nevyužili brejkovou situaci Ivaničové, trefila brankářku. Ve skupině jsme skončili na 2. místě a budeme hrát čtvrtfinále turnaje.”

Trenér. A. Mišovec: V utkání s kvalitním týmem, který hrál jiným herním stylem, překvapoval přímočarostí a diagonálními přihrávkami, ale i kombinacemi a standardními situacemi jsme měli více střel na branku. Po změnách rozestavení a na postech jsme víc ovládli hru. Náš tým ukázal charakter a velkou chuť vyrovnat se s nepřízní štěstěny. Velmi dobře chytaly obě brankářky. Pochválit musím celý tým za předvedenou hru a nadměrné úsilí. Moc si vážíme postupu do čtvrtfinále turnaje, které je na programu 8.7. v 16,30 tedy 9,30 SELČ.”