Evropské univerzitní hry v roce 2026 bude hostit italské Salerno

Evropské univerzitní hry v roce 2026 bude hostit italské Salerno

 

25. dubna 2022 | ČAUS | M. Štenclová | Zdroj: www.eusa.eu

Členové exekutivy EUSA a další pozvaní hosté se setkali v Salernu, kde 22. a 23. dubna 2022 proběhla první letošní schůze. Zúčastnila se jí i předsedkyně ČAUS Ivana Ertlová. Hlavním tématem setkání byly Evropské univerzitní hry – připsání Evropských univerzitních her 2026 Salernu a příprava nadcházejících univerzitních her v Lodži 2022.

Členy výkonného výboru EUSA a hosty přivítaly a hostily Univerzita v Salernu, CUS Salerno a CUSI. Všechny přivítal prorektor Univerzity v Salernu a prezident CUS Salerno pan Lorenzo Lentini.

Části oficiálního jednání se zúčastnil také úřadující prezident Mezinárodní federace univerzitního sportu (FISU) Leonz Eder a viceprezident FISU Marian Dymalski.

Na programu byla Mistrovství Evropy univerzit a další akce podporované EUSA a partnerské sportovní akce. Dále bylo představeno několik projektů, některé podporované Mezinárodní federací univerzitního sportu (FISU) a některé Evropskou unií, zejména prostřednictvím programu Erasmus+, pokrývajících rozmanitou škálu činností a oblastí. Tyto projekty zahrnují témata antidopingu, dvojí kariéry, rovných příležitostí a začlenění, řádné správy věcí veřejných, mobility, ochrany, rozvoje dovedností, udržitelnosti a dobrovolnictví.

První den byl zakončen nabídkovým řízením a udělením cen Evropských univerzitních her 2026. Více informací ZDE.

Druhý den setkání začal přehledem a analýzou příprav a aktuálního stavu příprav letošních Evropských univerzitních her, které se budou konat od 17. do 30. července v polské Lodži. Očekává se účast více než 5000 účastníků, kteří budou soutěžit ve 20 sportech a zúčastnit se doprovodných akcí a aktivit. Před zahájením her se také bude konat speciální konference rektorů a na tuto akci je stále otevřena registrace zástupců vysokých škol na oficiálních stránkách akce.

Na setkání byly prezentovány a diskutovány i další aktivity, včetně podpůrných aktivit Ukrajinskému národnímu univerzitnímu sportovnímu svazu a jejich studentům prostřednictvím specializovaného fondu solidarity a akcí. Předseda Svazu sportovních studentů Ukrajiny (SSUU) pan Jevgenij Imas poděkoval EUSA za podporu a solidaritu s Ukrajinou a SSUU.

Foto: EUSA, I. Ertlová

Původní článek najdete ZDE.