Evropské univerzitní hry 2028 a 2030 znají svá pořadatelská města

Evropské univerzitní hry 2028 a 2030 znají svá pořadatelská města

 

EUSA Executive Committee 2024

23. dubna 2024 | ČAUS | EUSA | IE, MŠ

Exekutiva EUSA, která se sešla před pár dny v portugalském Aveiru, přidělila pořadatelství Evropských univerzitních her 2028 chorvatskému Splitu! Vzhledem ke kvalitě předložených materiálů byla schválena přímo také kandidatura španělské Granady na rok 2030.

Ve dnech 18. – 21. 4. 2024 proběhlo jednání Exekutivy EUSA, které v rámci svého programu projednalo kandidatury na pořadatele Evropských univerzitních her pro rok 2028. Jednání bylo zorganizováno na pozvání portugalské sportovní univerzitní asociace FADU v prostorách auditoria univerzity v Aveiru. Jednání se zúčastnila také Ivana Ertlová, předsedkyně ČAUS a viceprezidentka EUSA.

“Celé jednání bylo na vysoké společenské úrovni. U prezentací kandidujících měst byli přítomni rektoři univerzit, předsedové národních univerzitních sportovních asociací i zástupci příslušných ministerstev, městských i regionálních orgánů,” zhodnotila zájem o účast ze strany výše postavených lidí Ivana Ertlová.

Po splnění všech podmínek a termínů vyplývajících z pravidel EUSA a předložení státních garancí byly přijaty tři kandidatury, které zástupci národních univerzitních organizací ve spolupráci s univerzitami a pořadatelskými městy Split (Chorvatsko), Granada (Španělsko) a Manisa (Turecko), oficiálně prezentovaly v průběhu jednání Exekutivy.

Vzhledem ke kvalitě předložených dokumentů bylo dne 21. 4. schváleno nejen konání EUH 2028 ve Splitu, ale současně byla potvrzena i kandidatura Granady pro rok 2030. Detailní informace o obou akcích jsou k dispozici na www.eusa.eu a budou pravidelně aktualizovány.

“Domnívám se, že popularita a formát soutěží EUSA mezi univerzitními studenty velmi roste, zejména v posledním období. Pro studenty je velkou motivací a ctí reprezentovat svoji univerzitu na evropských soutěžích EUSA. Nominačními podmínkami na evropské soutěže je účast studentů na nejvyšších domácích soutěžích – u nás České akademické hry a Akademická mistrovství ČR, ale také jsou důležité výsledky a zapojení škol do ČAUS Univerzitních lig v týmových sportech. Byli bychom rádi, kdyby i toto byly důvody, které přivedou vysokoškoláky k pravidelné činnosti a na sportoviště,” uvedla Ivana Ertlová, předsedkyně ČAUS.

“Věřím, že tento fakt bude podporován nejen ze strany České asociace univerzitního sportu, ale i univerzit, které studenti na akcích EUSA reprezentují!” dodala Ertlová.

Zleva Agita Abele, prezidentka Lotyšské univerzitní asociace a členka Exekutivy, Ivana Ertlová, předsedkyně ČAUS a Vice President EUSA