Emoce, vypětí, osobní rekordy! Akademické mistrovství v silovém trojboji mělo úspěch

16. června 2022 | ČAUS | M. Štenclová

Přes čtyřicet účastníků z více než dvaceti vysokých škol se utkali v boji o titul v rámci nultého ročníku Akademického mistrovství ČR v klasickém silovém trojboji. Zlato získali Veronika Pasičná, Valerie Velemanová, Veronika Šigutová, Josef Susík, Dominik Hořava a Pavel Kurek.

Vážení, slavnostní nástup, emoce, slzy, motivace, pot, vypětí, povzbuzování, koncentrace, úspěchy i neúspěchy, osobní rekordy, zajímavé ceny, medaile a růže. To vše a mnohem víc přineslo Akademické mistrovství České republiky v Benešově.

Český svaz silového trojboje ve spolupráci s Českou asociací univerzitního sportu uspořádali nultý ročník Akademického mistrovství ČR v klasickém silovém trojboji v rámci Otevřeného mistrovství. Mezi studenty měla akce velký úspěch. Přihlásilo se 41 účastníků z 21 vysokých škol.

Mezi ženami se Akademickými mistry v jednotlivých kategoriích staly Veronika Pasičná (UK, -57 kg), Valerie Velemanová (UK, -69 kg), Veronika Šigutová (VŠB-TUO, +69 kg). Nejlepším mužem do 83 kg se stal Josef Susík (VUT), v kategorii do 93 kg pak Dominik Hořava (UNOB) a v kategorii do 105 kg Pavel Kurek (VŠE). V mužských kategoriích -74 kg a +105 kg nebyly uděleny akademické tituly z důvodu nízkého počtu účastníků. Avšak ani účastníci těchto dvou kategorií nezůstali bez medaile. Pořadatel si pro takový případ připravil medaile pamětní, které získal každý účastník. Všichni tak odchází s hezkou památkou na tyto závody.

Pro některé závodníky byly tyto závody vůbec první v jejich kariéře. Po závodech podle ohlasů panovala velká spokojenost jak na straně organizátora, tak na straně sportovců.

V celkovém bodování kralovala v kategorii žen Univerzita Karlova. V mužské kategorii získala nejvíce bodů Vysoká škola ekonomická v Praze. Po součtu všech bodů se nejlépe umístila Univerzita Karlova.

Šampionát se konal 4. června 2022 v Benešově.

Jak taková akce probíhá? Co všechno samotným závodům předchází? Jak probíhá vážení? Jaké ceny čekají na vítěze? Jaké jsou pocity sportovců před soutěží? Podívejte se na reportáž z turnaje: