Druhý ročník Mistrovství Evropy univerzit v orientačním běhu proběhne koncem srpna ve Švýcarsku

Druhý ročník Mistrovství Evropy univerzit v orientačním běhu proběhne koncem srpna ve Švýcarsku

 

12. března 2023 | ČAUS | Dušan Vystavěl

Po čtyřleté pauze způsobené jednak pandemií Covid-19, ale také nezařazením do programu Evropských univerzitních her 2022 v polské Lodži, nebudou orientační běžci letos na startu chybět. Ve švýcarském St. Gallenu se v termínu od 24. do 27. srpna 2023 uskuteční druhý v pořadí samostatný šampionát.

Webové stránky historicky prvního šampionátu v Olomouci jsou stále funkční a informace o této akci můžete najít na European Universities Orienteering Championship 2019 (euoc2019.cz).

Česká asociace univerzitního sportu na letošní šampionát opět vyšle delegaci zhruba 16 až 18 závodníků – studentů českých univerzit ve věku 17 – 30 let.

Krátký návod, co mám udělat, pokud chci startovat?

  1. Nejpozději do 31.3.2023 projevit svůj zájem o start předsedovi komise ČAUS Ondřeji Vodrážkovi na email: ovodr@seznam.cz.
  2. Poctivě trénovat a počkat do 15.5.2023, kdy komise vybere účastníky – reprezentanty, kterým bude částečně (odstupňovaně) na akci přispívat.
  3. Pokud nebudu vybrán za reprezentanta ČAUS (v případě velkého převisu zájemců) zvážit do 30.5., zda se chci zúčastnit jako samoplátce (případně s příspěvkem mateřské univerzity či oddílu/klubu).

A proč se o start na šampionátu ucházet?

  1. Připraveny budou tři nádherné lokality – samotný St.Gallen pro sprint, nejlepší „middlový“ terén v SV Švýcarsku v lokalitě Hirchsberg a město Appenzell pro závod sprintových štafet.
  2. Turistické cíle nejen v okolí, ale i přímo v prostorech závodů – majestátní hora Santis, červené náměstí v St.Gallenu, náměstí pro „Landsgemenide“ – zemský sněm v Appenzellu a zajímavostí je také to, že pořadatelé musí pracovat s více variantami lesního závodu, protože část prostoru leží v polokantonu Innerrhoden a druhá část v Ausserrhoden – s jednou kantonální správou domluva je výborná, s druhou je to horší.
  3. Tradičně výborná studentská atmosféra akce (a lotos opět i se závěrečným banketem).
  4. Jak říkají pořadatelé – je to nejlevnější možnost, jak si zazávodit v orienťáku ve Švýcarsku.

Nominační kritéria
Letáček