Dohráno! Poslední skupina Univerzitní volejbalové ligy 2023/2024 je za námi!

Dohráno! Poslední skupina Univerzitní volejbalové ligy 2023/2024 je za námi!

 

9. dubna 2024 | ČAUS | UVL | MŠ, PP

Poslední skupina ČAUS Univerzitní volejbalové ligy je za námi. V úterý 9. dubna se dohrála skupina Morava jih. Máme tím tedy uzavřenou dlouhodobou část ligy. Na České akademické hry 2024 Liberec postupují týmy mužů z UPCE, UTB, VUT, ZČU a žen z JČU, MU, UHK, UP.

Děkujeme všem účastníkům za účast, předváděli jste opět skvělé výkony! Zároveň gratulujeme postupujícím týmům do finále. Tímto také děkujeme ředitelce soutěže Pavle Procházkové a všem organizátorům za uspořádání jednotlivých kol. Vážíme si vaší práce, bez vás bylo nešlo.

“Ráda bych poděkovala České asociaci univerzitního sportu za celoroční podporu soutěže pro naše studentky a studenty,” řekla Pavla Procházková po skončení posledního turnaje skupiny.

Výsledky základní dlouhodobé části zajišťují:

  • 1. místo ve skupině UVL – zajištuje postup do FINÁLE UVL a také účast na ČAH 2024 – tedy muži UPCE, UTB, VUT, ZČU a ženy JČU, MU, UHK, UP
  • 2. místo ve skupině UVL – zajištuje postup do FINÁLE UVL a účast v kvalifikaci o postup na ČAH 2024 – tedy muži MU, UK, VŠB-TUO, VŠE a ženy UPCE, VŠB-TUO, VUT, ZČU

Finále Univerzitní volejbalové ligy bude v Brně

FINÁLE UVL 2023/2024 se bude konat v pondělí 6. 5. 2024 v Brně – hala Vodova. Ve finále budou bojovat 1. a 2. týmy mužů i žen jednotlivých skupin. Organizační pokyny budou zaslány všem zúčastněným univerzitám. Jste všichni srdečně zváni.

M: UPCE, UTB, VUT, ZČU, MU, UK, VŠB-TUO, VŠE
W: JČU, MU, UHK, UP, UPCE, VŠB-TUO, VUT, ZČU

Kvalifikace na České akademické hry 2024

Volejbal je opět součástí programu Českých akademických her. Známe první 4 týmy, které budou bojovat o titul Akademického mistra v Liberci – muži UPCE, UTB, VUT, ZČU a ženy JČU, MU, UHK, UP. Vítěze jednotlivých skupin UVL doplní tým, který vyhraje kvalifikaci ve volejbale na České akademické hry 2024.

Kvalifikaci na ČAH 2024 si zahrají týmy, které se umístily na 2. místě jednotlivých skupin se dále se přihlásily mimo UVL týmy žen LF Plzeň a VŠE.

O postup se tak utkají týmy mužů MU, UK, VŠB-TUO, VŠE a žen UPCE, VŠB-TUO, VUT, ZČU, LF Plzeň, VŠE.

Finálový turnaj v rámci ČAH 2024 se potom odehraje v úterý 25. 6. a ve středu 26.6. 2024 v Liberci


Výsledky skupin mužů a žen UVL