Curling smíšených dvojic bude mít premiéru na Světových univerzitních hrách 2025 v Turíně

Curling smíšených dvojic bude mít premiéru na Světových univerzitních hrách 2025 v Turíně

 

Na program zimních světových univerzitních her přibyde nově curling smíšených dvojic, shodly se na tom Světová curlingová federace (WCF) a Mezinárodní federace univerzitního sportu (FISU). Premiérově se smíšené páry představí už na příštích Zimních světových univerzitních hrách, které se konají v lednu 2025 v italském Turíně.

Curling, sport, který kombinuje přesnost, taktiku a týmovou spolupráci, se prvně objevil na zimní univerziádě v roce 2003 v italském Tarvisiu. Doposud byly na hrách pouze soutěže mužů a žen. Nová disciplína tak otevírá cestu pro více integrace a týmové spolupráce mezi pohlavími na nejvyšší úrovni univerzitního sportu.

Podle prohlášení FISU bude v roce 2025 bojovat o první medaile v curlingu smíšených dvojic celkem osm týmů. Tradiční mužská a ženská soutěž se nezúží, a diváci se tak mohou těšit na souboje deseti týmů v každé kategorii.

„Tento krok představuje významný milník v historii univerzitního curlingu. Je to ukázka našeho odhodlání rozvíjet sport a otevírat nové příležitosti pro mladé sportovce z celého světa,“ uvedl představitel WCF.

Je jasné, že tento historický moment pro curling přinese nejen nové příležitosti pro mladé sportovce, ale také nové vzrušující momenty pro fanoušky a diváky po celém světě.

Nyní zbývá jen vyčkat, s jakou strategií a sestavou přijdou jednotlivé univerzitní týmy. Jak se budou formovat nové dvojice? Jaké taktiky a strategie uvidíme na ledě? Jedno je jisté – Zimní světové univerzitní hry v roce 2025 přinesou do světa curlingu mnoho nového a vzrušujícího.

A great news for Torino 2025: Mixed Doubles will be part of the FISU Games for the first time

Foto: curlingblog.kubeska.cz/rubrika/mixed-doubles