České taekwondo bude mít na univerziádě hvězdné zastoupení. Reprezentovat ho budou dvě medailistky z Evropských her

 

Stříbrná medaile Petry Štolbové a bronz Dominiky Hronové. To bylo parádní vystoupení českých taekwondistek na Evropských hrách v Polsku, které bylo mimořádně úspěšné. „Fakt se nám dařilo,“ komentovala po závodě výkon Štolbová. Obě závodnice budou moci na nedávné výkony navázat už za necelé dva týdny, kdy v čínském Chengdu zabojují o další cenné kovy.

Jako první se na hrách představí Petra Štolbová, která vstoupí do turnaje v kategorii do 62 kilogramů ve středu 2. srpna. Ambice má bojovnice vysoké. „Určitě půjdu po té nejvyšší příčce, tedy zlaté medaili!“ Tu si pověsila studentka VŠ Palestra na krk již na mistrovství Evropy do 21 let, a to dokonce dvakrát za sebou. Po obhajobě evropského mládežnického titulu se stala také první Češkou, která přivezla medaili z mistrovství světa, kde vybojovala stříbro. 

O bojových sportech měla Štolbová jasno odmala. „Vždycky jsem je chtěla dělat. Jako malá jsem milovala filmy s Rockym a chtěla jsem dělat box.“ Nakonec skončila česká šampionka u taekwonda, a vybrala si dobře. V březnu jí v Německu čeká kvalifikace na olympiádu a stále má šanci zabojovat o účast na hrách i v rámci pořadí v žebříčku.

O den později 3. srpna budou na programu zápasy kategorie do 53 kilo, v níž je českým želízkem v ohni Dominika Hronová. Studentka civilního nouzového plánování na fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT měla před Evropskými hrami jasný cíl – získat medaili. A to se jí podařilo, z Krakova si odvezla bronzovou vzpomínku.

„Taekwondo je pro mě ideální sport, jsem rvavý typ. Člověk se na tréninku může odreagovat,“ prozradila pro web ČOV čtyřiadvacetiletá bojovnice, která se původně věnovala gymnastice, od níž se po vzoru mladšího bratra dostala právě k taekwondu.

Držíme palce, holky!