Biatlonisté Jurčová a Zátka dvojnásobnými vítězi Akademického mistrovství 2022

 

30. června 2022 | ČAATS | www.caats.cz

Biatlonisté Natálie Jurčová (TUL) a Josef Zátka (UK) dominovali na Akademického mistrovství ČR v letním biatlonu a stali se dvojnásobnými vítězi. Na nejvyšší stupínek se oba ve svých kategoriích postavili jak ve sprintu, tak v závodě s hromadným startem.

Biatlonistka Natálie Jurčová vítězkou AM ČR, Foto: biatlon.cz


Poslední červnový víkend (25. – 26. června) hostila Bystřice pod Hostýnem mimo jiné také Akademické mistrovství České republiky v letním biatlonu. Na programu byly dvě disciplíny – sprint a sprint s hromadným startem. Na startu akademického šampionátu se představilo celkem 15 závodníků v mužské kategorii a 21 závodnic z řad žen.

Jako první byl na programu v sobotu závod s hromadným startem. Závod žen ovládla studentka Masarykovy univerzity Natálie Jurčová před Sabinou Hruškovou (Technická univerzita Liberec) a Nikolou Hatovou (Západočeská univerzita). Mezi muži se z vítězství radoval Josef Zátka z Karlovy univerzity. Stříbro vybojoval Jan Lušovský (Masarykova univerzita) a bronz Mikuláš Kočí (České vysoké učení technické).

Nedělní sprint opět zvládla nejrychleji Natálie Jurčová. Stříbrnou medailistkou se stala Zuzana Doležalová (Mendelova univerzita) a bronzový úspěch ze soboty si zopakovala Nikola Hatová. I mezi muži se radoval vítěz sobotního závodu Josef Zátka. Tentokrát mu na stupních vítězů dělali společnost studenti Vysokého učení technického Tomáš Křivánek na druhém místě a Jakub Michal na místě třetím.


Výsledky

Závod s hromadným startem – ženy

 1. Natálie Jurčová (TUL)
 2. Sabina Hrušková (TUL)
 3. Nikola Hatová (ZČU)

Sprint – ženy

 1. Natálie Jurčová (TUL)
 2. Zuzana Doležalová (MENDELU)
 3. Nikola Hatová (ZČU)

Závod s hromadným startem – muži

 1. Josef Zátka (UK)
 2. Jan Lušovský (MU)
 3. Mikuláš Kočí (ČVUT)

Sprint – muži

 1. Josef Zátka (UK)
 2. Tomáš Křivánek (VUT)
 3. Jakub Michal (VUT)

Výsledky ke stažení:

Výsledky AM ČR 2022 v letním biatlonu – sprint s hromadným startem
Výsledky AM ČR 2022 v letním biatlonu – sprint