Pokud jste nesledovali na Eurosportu, pak vězte, že naši veslaři byli velice úspěšní na AMS v Poznani. Vybojovali 4 zlaté, 1 bronzovou, 4. a 5. místo. Pozvedli vlajku univerzitního sportu po dosud ne příliš úspěšném roce AMS. Více včetně výsledků najdete na http://rowing2016.com/

Hodnocení

Nominační kritéria byla zveřejněna v listopadu 2016 a byla schválena českým veslařským svazem.

Příprava probíhala paralelně s přípravou na OH, MS U23 a některé posádky se již od KZ na jaře 2016 připravovali na AMS.

Opět ze strany ČAUS bez jakýchkoliv problémů, celý sekretariát ví co a kdy má dělat.

Opět je třeba vyzdvihnout pomoc ze strany Dukly Praha a to zapůjčením autobusu s řidičem, který byl k dispozici po celou dobu AMS

Oblečení není prioritou našeho sportu, reprezentanti měli vlastní závodní dresy, ostatní si je vypůjčili. Trička a kraťasy dodala ČAUS k plné spokojenosti.

Doprava naprosto bez komplikací, Bus, auto s vlekem a loděmi + auto vedoucího výpravy, který vyrazil s předstihem, kvůli včasné akreditaci.

Stravování bez komplikací, skromně ale velice chutně a důstojně.

Ubytování bylo asi největší problém, spalo na kolejích místní univerzity a okolní mládež, byla poněkud hlučná.

Služby fyzioterapeuta obstarávala slečna Nela Svobodová k plné spokojenosti

Porady probíhaly vždy po každém dnu, výhodou byla vstřícnost pořadatelů k nastalým problémům.

Hodnocení jednotlivých disciplín:

8+ M počet startujících 10, umístění 5 místo, po dlouhé době se české osmiveslici podařilo dostat do finále AMS, naposled tomu bylo v roce 2006. Dobrý výsledek a dobrá práce Adama Michálka z ČVK Brno.

2x MLV Posádka jela na svoje maximum, je to reprezentační dvojskif do 23 let Jakub Inger a Marek Hodrment, 6. Místo z 11 lodí.

2x ŽLV Posádka nominující se na zahraničních regatách v Otensheimu a na Bledu, opět dobrý výsledek 6. Místo z 11 lodí, Monika Nováková a Zuzana Nečasová.

2-Ž Reprezentantky ČR Martina Stillerová a Kateřina Kopecká, zůstaly poněkud za očekáváním, u této posádky se čekal lepší výsledek než 4 místo z 5 lodí. Byla to posádka která absolvovala nominaci na OH.

2x M Matyáš Klang a Adam Šterbák, skvělý výsledek v perfektním čase, posádka se vyznačovala bojovností a zápalem, touhou po dobrém umístění

2-M Posádka 7 z OH 2016, nečekalo se ani nic jiného než vítězství a tak se i stalo, stylem start cíl si Jakub Podrazil a Lukáš Helešic dojeli pro zlato.

2x Ž Opět posádka z OH 2016, tentokrát 10-tá, děvčata v prohozené sestavě zvítězily po boji s Polskou posádkou. Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová.

1x M Michal Plocek, tento rok 3. Místo na MS do 23 let, na AMS první ve velice dobrém čase.

4x Mix Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová, Adam Štěrbák a Matyáš Klang Senzační první místo.