Akademické mistrovství ČR ve skialpinismu 2018

 

27. ročník mezinárodních skialpinistických závodů

Memoriál Jana Zapletala

HUDY Český pohár ve skialpinismu 2018

 

KTV TU v Liberci bude pořadatelem druhého ročníku AM ve skialpinismu. Akademické mistrovství se uskuteční v rámci 27. ročníku mezinárodních skialpinistických závodů a ČP ve skialpinismu.

Organizátor: Ski alp club Špindlerův Mlýn ve spolupráci s Horskou službou Krkonoše.

Účast: Závodník se přihlásí do závodu ČP a v případě, že je studentem vysoké školy v ČR a prokáže se řádným dokladem o studiu (index nebo potvrzení o studiu) a zároveň je členem ČHS, HS nebo jiného horolezeckého spolku, tak může být hodnocený v kategorii akademiků na trati A, pokud není členem ČHS, HS může absolvovat pouze trať B. (Ale i na trati B se uděluje v kat. mužů i žen akademický titul.)

Povinná výzbroj: 

Trať A: – stoupací železa – sedací úvazek – smyčka min. 1,5 m dlouhá – karabina s pojistkou – lyže se skialpinistickým vázáním (umožňujícím chůzi a sjezd), délka lyží nesmí být kratší jak 160 cm pro muže a 150 cm pro ženy, minimální šířky 60 mm – stoupací pásy – skialpinistické boty dostatečně vysoké, aby pokryly kotníky s podrážkou Vibram – pár skialpinistických nebo běžeckých holí – lékárnička = sterilní obvaz + elastický obvaz + trojcípý šátek + alu fólie – batoh s úchyty na lyže – přilba – brýle – čepice – rukavice – čelovka – minimálně dvě vrstvy oblečení spodní části těla s dlouhými nohavicemi přesné velikosti závodníka: 1. vrstva – závodní oblečení, 2. vrstva – z větruvzdorného materiálu – minimálně 3 vrstvy oblečení horní částí těla s dlouhými rukávy přesné velikost závodníka: 1. vrstva –

závodní oblečení, 2. vrstva – teplé oblečení s dlouhým rukávem ( např. POLAR FLEECE ) – za teplé oblečení se nepovažuje spodní prádlo, 3. vrstva – z větruvzdorného materiálu.

Trať B: – lyže se skialpinistickým vázáním (umožňujícím chůzi a sjezd), délka lyží nesmí být kratší jak 160 cm pro muže a 150 cm pro ženy, minimální šířky 60 mm – stoupací pásy – skialpinistické boty dostatečně vysoké, aby pokryly kotníky s podrážkou Vibram – lékárnička = sterilní obvaz + elastický obvaz + trojcípí šátek + alu fólie – batoh s úchyty na lyže – přilba – brýle – čepice – rukavice – čelovka – minimálně dvě vrstvy oblečení spodní části těla s dlouhými nohavicemi přesné velikosti závodníka: 1. vrstva – závodní oblečení, 2. vrstva – z větruvzdorného materiálu – minimálně 3 vrstvy oblečení horní částí těla s dlouhými rukávy přesné velikost závodníka: 1. vrstva – závodní oblečení, 2. vrstva – teplé oblečení s dlouhým rukávem (např. POLAR FLEECE) – za teplé oblečení se nepovažuje spodní prádlo, 3. vrstva – z větru vzdorného materiálu. Pro všechny kategorie je povinné používat ochranou přilbu s certifikátem UIAA, pouze pro kategorie OPEN lze použít přilby cyklistické.

Hodnocení závodu: Závod bude hodnocen dle platných pravidel závodů ve skialpinismu systémem start – cíl.

Startovné:  Za akademické závodníky přihlášené do 8.3. 2018, zaplatí startovní poplatek ČAUS. V případě přihlášky v době prezentace je startovné 600,- Kč bez nároku na drobný dárek.

Přihlášky: Přihlášky je nutno zaslat nejdéle ve čtvrtek 8.03. 2018 do 18,00 hod. na adresu sac.spindl@gmail.com. V přihlášce je nutno uvést jméno, příjmení, členství ČHS, HS nebo jiného spolku sdruženého pod UIAA (pro kategorie open předložení dokladu o členství neplatí), kategorii a datum narození, název university. V přihlášce je nutno uvést zájem být zařazen do kategorie akademiků. 

Ubytování: Ubytování organizátor nezabezpečuje. Ubytování je možné rezervovat s 20% slevou pro účastníky závodu na penzionu Slávie. Kontakt: +420 777 215 977 nebo na internetových stránkách www.pensionslavie.cz

Tratě:Tratě závodu budou vedeny na území Krkonošského národního parku, a proto je třeba dbát zvýšené opatrnosti na ochranu přírody.

  1. kolo: 7,3 km – 630 m převýšení – muži open, ženy open
  2. kola: 13,4 km – 1230 m převýšení – ženy
  • kola: 19,5 km – 1830 m převýšení – muži

Prezence: Prezence proběhne v prostoru sportovní haly Vojenské zotavovny Bedřichov ve Špindlerově Mlýně, kde bude možnost uložení věcí. Start a cíl závodu bude cca 100 metrů od haly.

Program:

10.3. 2018 sobota

12:30 – 14:30 prezence, výdej startovních čísel
14:30 – výklad trati v prostoru prezence
15:00 – hromadný start
17:00 – 20:00 – možnost občerstvení v restauraci U Medvěda
20:00 – vyhlášení výsledků závodu a finále HUDY ČP, vyhlášení AMČR

Různé: Každý závodník, doprovod a organizátor se účastní závodu na vlastní nebezpečí. V případě zrušení závodu bude toto oznámeno nejdéle ve čtvrtek  8.3.2018 na emailové adresy zaslaných přihlášek. Protesty je možno podat do 30 minut po zveřejnění výsledků do rukou ředitele závodu s vkladem 500,- Kč. V případě zamítavého stanoviska se vklad nevrací. Další informace je možno získat na tel. čísle 606 157 923. Parkování automobilů bude na vyhrazeném parkovišti hotelu VZB. Parkování budou řídit určené osoby. Řiďte se jejich pokyny!!!

Půjčení vybavení: při předběžné domluvě je možnost zprostředkování půjčení skialpinistického vybavení na závod na tel. čísle 608969898 nebo SUNSKI Špindlerův Mlýn.

Dotazy zasílejte na: karolinagrohova@seznam.cz